Pierwsze recenzje Tekken 8 już w sieci! Król hardcorowych bijatyk powrócił na tron?

Tekken 8 Oceny

Od premiery Tekkena 7 minęło już prawie 8 lat. W międzyczasie najwięksi konkurenci w postaci Mortal Kombat i Street Fighter zdążyli wydać swoje gry i poważnie nadszarpnęli pozycją przez wielu uważanej za najlepszą z bijatyk. W sieci pojawiły się już pierwsze recenzje, które sugerują, że seria Tekken powróciła w wielkiej chwale.

Pierwsze recenzje Tekken 8

Tekken 8 — zwiastun

W internecie pojawiły się pierwsze recenzje Tekken 8. Śmiało można powiedzieć, że recenzenci są zachwyceni tytułem, a wielu z nich pokusiło się nawet o maksymalną notę dla gry. W serwisie Metacritic produkcja zebrała bowiem średnią wynoszącą 90, a na Opencritic poleca ją aż 98% krytyków.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Przy ocenie gry, krytycy szczególnie chwalili produkcję za ogromną dbałość o szczegóły. Tytuł w ich ocenie ma działać niezwykle płynnie, a przy okazji prezentować grafikę i animacje najwyższej jakości. Jak zwykle doceniono też starannie zaprojektowane mechaniki starć. Recenzenci chwalili również mnogość opcji dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z tą serią.

Należy zwrócić uwagę na niewiele wad, na jakie dziennikarze zwrócili uwagę w recenzjach. Za największe minusy uznano tryb fabularny, który w wielu pozostawił niedosyt. Narzeka się również na niewykorzystanie w pełni możliwości silnika Unreal Engine 5, w szczególności oświetlenia.

Przykładowe recenzje Tekken 8:

  1. Noisy Pixel – 10/10
  2. VGC – 5/5
  3. GamesRadar+ – 5/5
  4. PlayStation Universe – 9,5/10
  5. PSX Brazil – 95/100
  6. CD-Action – 9/10
  7. Push Square – 9/10
  8. IGN – 9/10
  9. Game Informer – 8,25/10
  10. Checkpoint Gaming – 8/10

Studio BANDAI NAMCO może być dumne ze swojej produkcji. Tytuł zebrał bardzo przychylne opinie od krytyków i można spodziewać się, że w dniu premiery fani rzucą się na tytuł z niecierpliwością. To kolejna niezwykle udana produkcja, a warto pamiętać, że mamy dopiero styczeń, a kolejne miesiące przyniosą nam na pewno masę fenomenalnych gier.

Źródło: Metacritic, OpenCritic

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.