Kultowy Thief doczekał się moda po 25 latach od debiutu! To się dopiero nazywa prawdziwa miłość do gry

Thief The Black Parade

Serii gier Thief raczej nie trzeba zbyt szeroko przedstawiać. W końcu mowa tutaj o wyjątkowych produkcjach, które pokochało wielu graczy, którzy zaczynali swoją przygodę z grami pod koniec lat 90. XX i na początku XXI wieku. Po dziś dzień najbardziej kultową odsłoną jest oczywiście ta pierwsza z 1998 roku. Społeczność skupiona wokół tej pozycji nadal jest bardzo aktywna, a najlepszym dowodem zdaje się tutaj najnowsza ogromna modyfikacja.

Thief The Dark Project doczekał się ogromnego moda, który traktowany może być jako „nieoficjalny dodatek”

Grupa oddanych fanów i zarazem ogromnych zapaleńców gry Thief The Dark Project wypuściła właśnie sporą modyfikację do tej gry zatytułowaną „The Black Parade”. W ramach tej przygody gracze mogą wcielić się w postać Hume’a złodzieja-recydywisty, który wracając do Miasta, znowu musi zacząć parać się dawnym zajęciem, a jednocześnie odnaleźć dawnego wspólnika.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Rozmach modyfikacji robi niemałe wrażenie, bo autorzy przygotowali 10 zupełnie nowych misji, cztery nowe narzędzia oraz przeszło pół godziny przerywników filmowych. Do tego rozszerzenie oferować ma kilka poprawek elementów podstawowej wersji gry, aby uczynić ją nieco trudniejszą niż oryginalnie.

Sami twórcy określają „The Black Parade” czymś w rodzaju darmowego i nieoficjalnego dodatku. Biorąc pod uwagę ilość zmian i nowości jest to jak najbardziej zasłużone miano, zwłaszcza że wszystko to wygląda bardzo profesjonalnie, a zarazem jakby wyjęte z przełomu wieków.

Przeczytaj też: Smartfon do 3000 zł

Modyfikacja dostępna jest do pobrania pod tym adresem, więc jeśli chcecie zafundować sobie piękny powrót do przeszłości, to macie ku temu świetną okazję. Czujecie ten klimat klasycznego Thiefa, ale takiego okraszonego współczesnym sznytem? Dajcie znać w komentarzach!

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.