Ubisoft ostro reaguje na wykorzystywanie bugów w The Division 2. Graczy czekają surowe konsekwencje

The Division 2 Descent

W zeszłym miesiącu wraz z aktualizacją w grze The Division 2 pojawił się nowy tryb roguelite o nazwie Descent. Jak się okazuje, w związku z wprowadzonym trybem występował pewien błąd, a gracze przy jego wykorzystaniu mogli przyspieszyć sobie zdobywanie punktów doświadczenia oraz poziomów SHD. Sytuacja zwróciła uwagę twórców The Division 2, a osoby, które postanowiły uciec się do takiego rozwiązania, mogą spodziewać się surowych konsekwencji.

Gracze The Division 2 wykorzystywali błąd w trybie Descent, by ułatwić sobie rozgrywkę. Ubisoft ostro zareagował na sytuację

Ostatnio część graczy The Division 2 skorzystała z błędu pojawiającego się w trybie Descent, aby ułatwić sobie rozgrywkę i przyspieszyć wbijanie kolejnych poziomów. Bug umożliwiał dołączenie do innego gracza, który jest już w trakcie biegu, przez co można było szybciej zdobyć punkty doświadczenia. To nie umknęło uwadze deweloperów z Ubisoftu, którzy podjęli decyzję o ukaraniu osób czerpiących korzyści z użycia exploita.

Traktujemy te kwestie bardzo poważnie i jesteśmy zobowiązani do utrzymania uczciwego i przyjemnego środowiska gry dla wszystkich osób. Dokładnie zbadaliśmy sytuację i zidentyfikowaliśmy graczy, którzy systematycznie wykorzystywali exploity. W rezultacie będziemy nakładać odpowiednie sankcje na zaangażowanych w proces graczy zgodnie z naszymi zasadami.

Ubisoft

Twórcy zaznaczyli, że osoby, które wykorzystały błąd w trybie Descent po raz pierwszy, zostaną ukarane dwutygodniowym zawieszeniem konta oraz specjalnym oznaczeniem, które w przypadku przyszłych wykroczeń będzie powodować wydłużenie tego okresu.

Ubisoft odniósł się jednak również do graczy, którzy regularnie wykorzystywali bugi w The Division 2 – takie konta mają być banowane permanentnie. Francuski wydawca podejmuje również działania w kierunku cofnięcia postępów osiągniętych w nieregulaminowy sposób.

Zobacz też: Najlepsze gry visual novel

Kup Tom Clancy’s The Division 2

Jak podkreślają deweloperzy „równa szansa na sukces i uczciwa rywalizacja są kluczowe”. Wszystko wskazuje na to, że zespół chce dbać o jak najlepsze warunki gry dla wszystkich fanów The Division 2, a podjęta decyzja jest najwyraźniej dowodem na zdecydowane stanowisko Ubisoftu.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.