The Elder Scrolls Online nadal ma się znakomicie! W 2023 roku gra przyciągnęła miliony osób

The Elder Scrolls Online

Od dłuższego czasu mówi się, że gatunek MMORPG ma się nie najlepiej, a gracze wolą inne formy zabawy wieloosobowej. Okazuje się jednak, że nie zawsze znajduje to przełożenie w rzeczywistości. Dobrym tego przykładem zdaje się The Elder Scrolls Online, które — według najnowszych informacji — radzi sobie znakomicie.

The Elder Scrolls Online czeka najwidoczniej ekscytująca przyszłość

The Elder Scrolls Online High Isle — trailer

Według informacji zawartych w liście dyrektora generalnego ZeniMax Online Studios — Matta Firora — w 2023 roku do The Elder Scrolls Online dołączyło aż 2 miliony nowych graczy. Rezultat ten może robić wrażenie, zwłaszcza że nie uwzględnia on wszystkich tych, którzy swoją przygodę w świecie Tamriel rozpoczęli przy okazji ostatniego rozdawania darmowych wersji gry na Epic Games Store.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Co ciekawe, przez pierwszą dekadę obecności The Elder Scrolls Online na rynku w tytuł ten zagrało ponad 22 miliony graczy. Zapewne liczba aktywnych podróżników jest mniejsza, niemniej ZeniMax i tak ma spore powody do zadowolenia.

W liście Friora nie zabrakło też zapowiedzi atrakcji związanych z przyszłością tej sieciowej produkcji. Świętowanie 10. urodzin TESO będzie trwać od 4 kwietnia 2024 roku do czerwca 2025 roku. Ma być upamiętnienie dat wydania gry na PC oraz konsolach.

The Elder Scrolls Online
The Elder Scrolls Online

W ramach tegoż na styczeń 2024 roku zaplanowano pokaz przybliżający nowości, które trafią do gry. Potem w dniach 5-6 kwietnia w Amsterdamie odbędzie się specjalne wydarzenie, gdzie twórcy dalej będą uchylać rąbka tajemnicy na temat przyszłości TESO.

W połowie lipca ma mieć miejsce specjalne wydarzenie ESO Tavern w Niemeczech, gdzie fani tego tytułu będą mogli przeżyć wyjątkowe spotkania z twórcami i oddać się aktywnościom związanym z tym tytułem. Zwieńczeniem ma być duży pokaz, który odbędzie się w 2025 roku w USA.

Przeczytaj też: Smartfon do 2000 zł

Ewidentnie ZeniMax Online Studios nie zamierza poprzestawać na dotychczasowym sukcesie The Elder Scrolls Online. Gracze raczej nie będą mieli zbyt wielu powodów do narzekań, bo widać, że twórcom nadal zależy na dostarczaniu jak najlepszej rozrywki. Jest to postawa godna pochwały, zwłaszcza w dzisiejszych czasach.

Źródło: The Elder Scrolls Online

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.