Zainteresowanie The Finals spada. Twórcy wprowadzają zmiany w rozgrywce, aby przyciągnąć graczy

The Finals

The Finals w momencie premiery mogło cieszyć się naprawdę dużą popularnością. Gra szturmem podbiła serca graczy i stała się jedną z najbardziej popularnych pozycji na platformie Steam. Z czasem jednak ilość grających osób zaczęła maleć, a teraz wynosi ułamek tego co na początku.

Twórcy The Finals starają się utrzymać graczy przy swojej produkcji

Zwiastun aktualizacji 1.7.0 do The Finals

Najwyższa liczba graczy w The Finals w ostatnich 24 godzinach wynosiła około 34 tys. Jest to wyraźny spadek względem 250 tys. osób, które bawiły się w grze po premierze. Taki stan rzeczy może być spowodowany powszechną krytyką wymierzoną w system postępów w tym tytule.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Powodem spadku zainteresowania może być fakt, że wielu graczy nie było zadowolonych z tego jak wolno naliczają się punkty doświadczenia oraz jak wiele trzeba ich zdobyć, aby osiągnąć postępy w przepustce sezonowej. Deweloperzy jednak dostrzegają problem i wraz z najbliższą aktualizacją ilość zdobywanego expa ma wzrosnąć dwukrotnie.

Drugim czynnikiem powodującym spadek ilości graczy w The Finals jest premiera Palworld, czyli gry, która szturmem pobiła wszelkie możliwe rekordy zainteresowania. Z takim konkurentem faktycznie ciężko walczyć, ale nie zmienia to faktu, że twórcy muszą wprowadzać regularne ulepszenia jeżeli chcą utrzymać uwagę graczy.

Źródło: SteamDB, YouTube

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.