Kolejna gra działa lepiej na Xboxie Series S niż na PS5. Oto porównanie nowej premiery na Unreal Engine 5

The First Descendant porównanie PS5 vs Xbox Series S vs Xbox Series X

Darmowe The First Descendant pojawiło się na rynku kilka dni temu, a my już możemy zerknąć na grę pod względem porównań technicznych. Te donoszą o ciekawym fakcie. Okazuje się bowiem, że z produkcją tą Xbox Series S radzi sobie lepiej od PS5.

The First Descendant – porównanie Xbox Series S vs Xbox Series X vs PS5

The First Descendant – porównanie Xbox Series S vs Xbox Series X vs PS5 – Open Surprise

The First Descendant to darmowa strzelanka, która pojawiła się na rynku 2 lipca. Gra jest dostępna na PC i konsolach.

Warto więc przypatrzeć się, jak produkcja ta radzi sobie z platformami innymi niż PC. Porównanie wersji na Xboxa Series S, Xboxa Series X i PS5 dowodzi, że problemy z nią ma wyłącznie ostatnia z tych konsol.

Tytuł oferuje nam dwa tryby graficzne. Pierwszy – skupiony na wydajności – umożliwia nam rozgrywkę w dynamicznej rozdzielczości 1080p i 60 FPS na Xboxie Series S oraz 60 FPS i dynamicznym 1440p na PS5 i Xboxie Seres X.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Tyle z teorii. W praktyce obydwa sprzęty Microsoftu spełniają swoje zadanie i utrzymują stałą liczbę klatek. Problem ma jedynie PS5, gdzie potrafią one spaść do nawet 40, co skutkuje już problemami z płynnością obrazu.

Drugim trybem jest „fidelity”, w którym Xbox Series S ma renderować grę w 1440p / 30 FPS, a Xbox Series X oraz PS5 w 4K / 30 FPS oraz opcjonalnie z ray-tracingiem.

Tutaj też zarówno tańsza, jak i droższa konsola „Zielonych” radzi sobie świetnie. Z kolei w przypadku PS5 klatki spadają do… okolic 20. W tym momencie mowa już więc o braku płynnej rozgrywki. Teoretycznie jest to grywalne, ale na pewno niezbyt wygodne.

Naturalnie Xbox Series S jest uboższy względem szczegółów, ale – biorąc pod uwagę cenę konsoli – efekty i tak są piorunujące. Natomiast Xbox Series X zwyczajnie wykonuje swoją pracę, a z drugiej strony wydanie na PS5… musi zostać poważnie załatane. Inaczej ciężko będzie mówić o przyjemnych wrażeniach z zabawy.

Źródło: YouTube

O autorze
Adrian Witczak
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Fan gier strategicznych, akcji i RPG. Swoje pierwsze kroki z grami stawiał przy PS2 i PC, obecnie preferuje bardziej platformy "Zielonych".

Liczba wpisów: 2476 (w redakcji od 17.11.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.