The First Descendant wykorzystuje zasoby z Destiny 2? Nowy raport stawia grę w bardzo złej sytuacji

Nie da się ukryć, że debiutujące w ostatnim czasie The First Descendant zaliczyło naprawdę mocny start, osiągając czołowe miejsce listy sprzedaży na platformie Steam. Wiele osób krytykuje jednak ten tytuł w głównej mierze za zbyt agresywne metody mikrotransakcji, co jak na grę wydawaną przez Nexon i dystrybuowaną w modelu free-to-play raczej nie dziwi. Okazuje się jednak, że tytuł ten mierzy się z poważnymi zarzutami, z których może być ciężko się wybronić.

Twórcy The First Descendant zbyt mocno inspirowali sie Destiny 2?

Ikony The First Descendant i Destiny 2
Ikony The First Descendant i Destiny 2 (źródło: Forbes)

Wedle raportu Forbes przekazanego dalej przez portal PCGamesN, w The First Descendant znalazło się wiele elementów, które bardzo mocno przypominają te, które umieszczone zostały w Destiny 2 od Bungie. Co prawda autor raportu nie jest tak zachowawczy i wprost pisze o „niemal dokładnym skopiowaniu”, jednak na ten moment za wcześnie jest na rzucanie tego rodzaju wyrokami.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

O czym dokładnie mowa? Przede wszystkim o ikonach, które pojawiają się w grze oraz niektórych projektach karabinów, jakie występują w obu grach. W tym pierwszym przypadku widać jak na dłoni, że niekiedy ciężko rozróżnić, która ikona pochodzi z której gry. To już rzeczywiście może być niepokojące.

Autor artykułu zwraca uwagę, że mówimy tutaj o sytuacji pokroju „weź moją pracę domową, ale zrób tak, żeby nikt nie ogarnął”. Wymowne porównanie, ale w obliczu przestawionych dowodów bardzo trafne. Szczególnie niepokojące są tutaj ikony, które doczekały się dosłownie drobnych zmian i innej kolorystyki. Reszta w zasadzie jest taka sama jak w przypadku Destiny 2.

Firma Nexon na razie nie odniosła się do stawianych zarzutów, ale reakcja zdaje się tutaj kwestią czasu. W końcu chodzi o dobre imię deweloperów i poważne zarzuty dotyczące kradzieży i przerobienia cudzej pracy. Może być ciekawie, a zwłaszcza gdy sprawą zainteresuje się samo Bungie.

Źródło: pcgamesn.com, Forbes

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.