Twórcy The Inquisitor wyjaśniają powody porażki swojej gry. Studio „nie widzi perspektyw na poprawę”

The Inquisitor

The Inquisitor to jedna z tych gier, która — w założeniach — miała wpisać się do panteonu najlepszych polskich gier wideo, tuż obok serii Wiedźmin od CD Projekt RED, czy Dying Light od Techlandu. Rzeczywistość okazała się całkowicie odmienna, a to, co ostatecznie dostaliśmy, nawet ciężko porównać do standardów gier AA. W najnowszym raporcie finansowym studio The Dust podsumowuje swoją ostatnią premierę, wskazują, że tej produkcji już się nie da uratować.

The Inquisitor kompletną porażką studia The Dust

The Inquisitor
The Inquisitor

W raporcie za pierwszy kwartał 2024 w działalności studia The Dust możemy przeczytać, że The Inquisitor w ogóle nie spełnił pokładanych w tej grze oczekiwań. Dodatkowo zarząd spółki nie widzi żadnych perspektyw, aby sytuacja ta miała ulec jakiejkolwiek poprawie w przyszłości. Innymi słowy — gra odniosła całkowitą porażkę, która ostatecznie ją pogrzebała bez szans na odzyskanie poniesionych kosztów.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Wyniki sprzedażowe są dużo poniżej oczekiwań i zarząd nie widzi perspektywy, żeby były poprawione. Promocje i kolejne działania marketingowe zdaniem zarządu spółki nie spowodują, że projekt kiedyś odrobi koszty.

The Dust

Co ciekawe, została poruszona kwestia marketingu i środków, jakie przekazane zostały przez wydawcę na rzecz promocji The Inquisitor. Zdaniem The Dust kwota przekazana przez Kalypso Media oraz wszystkie podjęte działania „odbiegały od standardów branżowych i zapewnień”, które składano przy podpisywaniu umowy. Z tego też powodu studio postrzega współprace z niemieckim wydawcą bardzo negatywnie.

Zwiastun The Inquisitor

W raporcie poruszony został też wątek ogólnego odbioru The Inquisitor przez media. Zarząd The Dust twierdzi bowiem, że panował pewien rozstrzał między opiniami polskich oraz zagranicznych serwisów, podkreślając jednoznacznie negatywne nastawienie rodzimych portali do gry.

Opinie polskiej prasy oraz graczy znacznie odbiegały od opinii dziennikarzy międzynarodowych. Podczas gdy prasa zagraniczna wskazując niedociągnięcia, prezentowała pozytywną opinię o grze, tak polskie media opisywały grę w sposób jednoznacznie negatywny.

The Dust

Warto więc w tym miejscu podkreślić, że pozycja bazująca na powieści Jacka Piekary w serwisie Metacritic może się pochwalić oceną zaledwie 58 punktów, zbierając wyniki na poziomie nawet 30 punktów. Ocena graczy jest niewiele lepsza, bo mowa oscyluje na pułapie 5.7/10, co też znacząco odbiega od tego, czego można się było spodziewać.

Pozostaje mieć nadzieję, że kolejne projekty The Dust będą prezentować wyższy poziom i wpadki pokroju The Inquisitor będą tylko przyszłością. Z drugiej strony szkoda, że dość popularna seria książek nie doczekała się porządnej gradaptacji. Może następnym razem…

Źródło: Bankier.pl, Metacritic

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.