The Inquisitor na premierowym zwiastunie. Polska gra jest od dziś dostępna

The Inquisitor

W ostatnim czasie mamy sporo gier, które były wzorowane na książkach polskich autorów. Oczywiście Wiedźmin jest tu najlepszym przykładem, a za nim podążył m.in. Niezwyciężony. Tymczasem dziś debiutuje kolejna rodzima pozycja, tym razem oparta o twórczość Jacka Piekary – The Inquisitor.

The Inquisitor – zwiastun premierowy

Zwiastun The Inquisitor

Przypomnijmy, że The Inquisitor to gra dark fantasy, która zabiera nas do alternatywnej wersji świata. W nim Jezus wcale nie umarł na krzyżu, a zaczął rozprawiać się ze swoimi wrogami.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Produkcja ta jest dziełem polskiego studia The Dust, a jej wydaniem zajęło się Kalypso Media. Fabuła jest wzorowana na stworzonym przez Jacka Piekarę Cyklu Inkwizytorskim.

Fanom rodzimych klimatów warto przypomnieć, że The Inquisitor jest już dostępny od dzisiaj. Wraz z premierą gry możemy zobaczyć jej nowy zwiastun, który niestety uwypukla jej wszystkie mankamenty.

Chociaż projekt świata gry może wyglądać ciekawie, tak cała reszta raczej nie prezentuje poziomu, do którego przyzwyczaiły nas podobne polskie pozycje. Wydaje się, że największy problem leży w animacjach, które – trzeba to przyznać – dosyć odstają od dzisiejszych standardów.

Niemniej nadal liczymy, że wiele osób spędzi fajny czas z The Inquisitor. Tytuł ten jest dostępny na PC, PS5 i Xboxach Series X|S.

Źródło: YouTube / Kalypso Media

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.