The Invincible z niskim zainteresowaniem graczy. Przed produkcją może być długa droga, by wyjść na zero

The Invincible

Na początku listopada zadebiutowała polska produkcja The Invincible. Choć produkcja oparta na powieści „Niezwyciężony” autorstwa Stanisława Lema jest niezwykle intrygująca, okazuje się, że nie cieszy się zbyt dużym zainteresowaniem (via SteamDB). Ponadto ostatni raport Starward Industries może potwierdzać kiepską sprzedaż The Invincible.

Sprzedaż The Invincible może nie być zbyt wysoka, jak wskazuje najnowszy raport Starward Industries

Zwiastun The Invincible

The Invincible cieszy się dobrymi ocenami na Steamie, jednak… jest ich bardzo niewiele. Gra została oczywiście wydana jeszcze na inne platformy, ale najnowszy raport Starward Industries nie przedstawia sytuacji sprzedażowej zbyt optymistycznie. Jak możemy wyczytać w dokumencie, między 6 a 13 listopada przychody ze sprzedaży cyfrowych wersji The Invincible wyniosły 3,2 miliona złotych przed potrąceniem marży sklepów.

Mając na uwadze, że gra kosztuje około 125-129 zł, sprzedaż może wynosić około 25 tysięcy kopii, nie licząc oczywiście pudełek. Analitycy oszacowali natomiast, że budżet gry to około 17 milionów złotych, włączając w to produkcję i marketing. Około 5 milionów zainwestował wydawca – 11 bit studios. Wygląda więc na to, że zanim produkcja wyjdzie „na zero”, minie jeszcze wiele czasu.

Zobacz też: Najlepsze gry na PS Vita

Na zakończenie przypominamy, że The Invincible pojawiło się na rynku 6 listopada 2023 roku. Gra jest dostępna na PC, PlayStation 5 oraz na Xboxach Series X|S.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.