The Last of Us Part II Remastered z pierwszymi recenzjami! Czy odświeżenie hitu PlayStation się udało?

The Last of Us Part 2 Ellie Abby

The Last of Us Part II Remastered od momentu ogłoszenie budził kontrowersje wśród fanów PlayStation. Pojawiało się wiele głosów krytykujących tworzenie odnowionej wersji ledwie 4-letniej gry. Pierwsze recenzje sugerują jednak, że tytuł od Naughty Dog wciąż wzbudza zachwyt wśród graczy.

Pierwsze recenzje The Last of Us Part II Remastered

The Last of Us Part II Remastered — zwiastun

W internecie pojawiły się pierwsze recenzje The Last of Us Part II Remastered. Recenzenci nie podzieli obaw fanów i bardzo ciepło ocenili tytuł. W serwisie Metacritic produkcja zebrała bowiem średnią wynoszącą 91, a na Opencritic poleca ją 90% krytyków.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Recenzenci chwalą przede wszystkim szereg usprawnień, jakie wynikają technologii użytych w konsoli PlayStation 5. Gra ma skrócone czasy ładowania, zauważalnie poprawioną grafikę oraz istnieje możliwość grania w wyższej liczbie klatek na sekundę przy odpowiednim wyświetlaczu. Zwrócono też uwagę na dodatkowe tryby zaimplementowane w remasterze, które wydłużają czas, jaki możemy spędzić z produkcją.

Jak wiadomo, nie istnieje gra, która nie miałaby też wad. Krytycy zwrócili uwagę na fakt, że mimo wszystko remaster ten jest średnio potrzebny i bardziej należałoby traktować produkcję jako natywną wersję dla PlayStation 5. Zwrócono też uwagę na kiepski balans w rogueliteowym trybie pobocznym Bez powrotu.

Przykładowe recenzje The Last of Us Part II Remastered:

  1. Variety – 10/10
  2. Eurogamer Polska – 10/10
  3. VGC – 5/5
  4. Game Rant – 4,5/5
  5. IGN Italia – 9/10
  6. Washington Post – 8,8/10
  7. CGMagazine – 8,5/10
  8. Gaming Age – 8,5/10
  9. CD-Action – 7+/10
  10. IGN Spain – 7/10

Mimo wszystko studio Naughty Dog może być dumne z The Last of Us Part II Remastered. Dodanie nowych trybów rozgrywki może wydłużyć czas, jaki spędzimy w grze, a odnowiona wersja to idealny moment do zagrania w tę produkcję dla wszystkich tych, którzy przegapili tytuł na PlayStation 4.

Źródło: Metacritic, OpenCritic

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.