The Last of Us z 2013 roku uhonorowane w wyjątkowy sposób! Kolejny sukces deweloperów z Naughty Dog

The Last of Us

Pierwsza odsłona The Last of Us wydana w 2013 roku na konsolę PlayStation 3 po dziś dzień uchodzi za niesamowity pokaz możliwości tego sprzętu oraz kunsztu deweloperów z Naughty Dog. Świadectwem sukcesu tej produkcji mogą być także liczne nagrody, które ów tytuł zdobył. Teraz zaś po dziesięciu latach od swojego debiutu gra, kolejny raz została uhonorowana w wyjątkowy sposób.

The Last of Us z 2013 roku i cztery inne gry wprowadzone do World Vidego Game Hall of Fame

The Last of Us

Podczas wczorajszej imprezy World Video Game Hall of Fame do kanonu najbardziej znamienitych gier w historii branży wprowadzona została jedna z najpopularniejszych gier Naughty Dog — The Last of Us z 2013 roku. Jury, które zadecydowało o wyróżnieniu tej produkcji, argumentowało swoją decyzję w następujący sposób:

Powiedzieć, że The Last of Us zostało dobrze przyjęte, to niedopowiedzenie. Powszechnie oczekiwana gra stała się międzynarodowym hitem w 2013 roku, a ponad 200 publikacji nazwało ją grą roku. Krytycy docenili fabułę gry (w tym queerową fabułę dostępną poprzez zawartość do pobrania), wciągające skupienie na ekologii i niesamowitą zdolność do tworzenia głębokich więzi między graczami (jako Joel) i Ellie. Recenzje zwracały uwagę na dynamiczną sztuczną inteligencję u przeciwników i pomysłowy sposób, w jaki gracze znajdowali broń w świecie, który eksplorowali.

Fragment argumentacji komitetu World Video Game Hall of Fame

Poza The Last of Us do galerii sław dołączyły w tym roku trzy inne produkcje — Wii Sports (2006), Barbie Fashion Designer (1996) i Computer Space (1971).

Przeczytaj też: Dysk SSD — najlepsze modele

Jest to bez wątpienia niezwykłe wyróżnienie dla deweloperów z Naughty Dog, którzy wydając pierwszą część The Last of Us, zapoczątkowali szalenie popularną markę, która zdobyła uznanie graczy i krytyków z całego świata. Na koniec dajcie znać, czy Waszym zdaniem wprowadzenie akurat tych produkcji na listę najlepszych gier było dobrą decyzją? Może jednak uważacie, że inne pozycje zasłużyły na ten zaszczyt? Komentarze są Wasze!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.