The Legend of Zelda: Breath of the Wild w 8K, 60 FPS i z ray-tracingiem! Gra wygląda obłędnie

The Legend of Zelda Breath of the Wild 8K ray-tracing

The Legend of Zelda: Breath of the Wild było świetną grą. Ograniczenia technologiczne Nitendo Switch sprawiły jednak, że nawet w momencie premiery odstawało od wysokobudżetowych produkcji z innych platform. Na szczęście istnieje społeczność, która po raz kolejny pokazała, ile można wyciągnąć z tego tytułu.

The Legend of Zelda: Breath of the Wild – gameplay w 8K i z ray-tracingiem w 60 FPS

The Legend of Zelda: Breath of the Wild – gameplay w 8K

Naturalnie w przypadku powyższego gameplayu nie chodzi o natywną wersję na Nintendo Switch. Breath of the Wild zostało uruchomione na PC za pomocą emulatora Wii U – Cemu.

Gra działa z shaderem Complete Ray Tracing autorstwa NiceGuy, a rozgrywka została nagrana w rozdzielczości 8K. Dzięki temu różnica w zestawieniu z oryginałem jest miażdżąca.

Tak wymagająca emulacja stawia przed graczami konkretne wymagania sprzętowe. Powyższe rezultaty zostały więc ujęte na komputerze wyposażonym w grafikę RTX 4090.

Oczywiście wszystkich mankamentów nie da się zakryć shaderami. Wobec tego nadal widać, że produkcja odrobinę niedomaga z jakością oraz szczegółowością tekstur i modeli. Ale nawet pomimo tego rezultaty są świetne i zostawiają BotW ze Switcha w tyle o całe lata świetlne.

Zobacz też: Ranking telewizorów 50 cali

The Legend of Zelda: Breath of the Wild zostało wydane w 2017 roku. Gra jest dostępna wyłącznie Nintendo Switch.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.