The Legend of Zelda TOTK działa lepiej po ostatniej aktualizacji. Porównanie wersji 1.0 i 1.1 dobitnie to pokazuje

The Legend of Zelda Tears of The Kingdom

The Legend of Zelda Tears of the Kingdom to bez dwóch zdań mocny kandydat do gry roku 2023, a świadczyć o tym mogą liczne pochwały płynące ze strony fanów i recenzentów. Nie brak jednak głosów, że najnowsze przygody Linka nie zasługują na to miano, a to głównie ze względu na kwestie techniczne, a dokładniej niezadowalająca wydajność. Najnowszy materiał redakcji Digital Foundry daje nam pełniejszy wgląd w działanie tej pozycji i przedstawia bardzo ciekawe wyniki…

The Legend of Zelda Tears of the Kingdom działa nieco inaczej na różnych wersjach Nintendo Switch

Porównania grafiki i wydajności poszczególnych wersji The Legend of Zelda Tears of the Kingdom

Na potrzeby materiału przetestowano dwie wydania The Legend of Zelda Tears of the Kingdom — premierowe oraz ulepszone dzięki aktualizacji 1.1. Analiza pokazuje dokładnie, że nowsza wersja gry działa zauważalnie lepiej i pozbawiona jest uciążliwych spadków wydajności. Dzięki ostatniemu patchowi produkcja ma zdecydowanie mniejsze problemy z utrzymaniem stabilnych 30 FPS-ów.

Równie interesująco wypadł test najnowszej Zeldy na kilku różnych wariantach konsoli Nintendo Switch. Jak wskazuje wideo model z 2017 roku znacznie gorzej radzi sobie w „stresujących” sytuacjach niż nieco świeższy OLED, który z utrzymaniem stabilnych 30 kl./s nie ma problemów.

The Legend of Zelda Tears of The Kingdom
The Legend of Zelda Tears of the Kingdom

Jest to o tyle ciekawa sytuacja, że obie wersje konsoli od Nintendo cechują się dokładnie takimi samymi podzespołami. Różnica w wydajności może być efektem lepszego chłodzenia, mniejszego zużycia sprzętu lub ukrytych działań japońskich inżynierów, którzy wprowadzili do nowszego urządzenia jakieś zmiany.

Przeczytaj też: Gry z Mario na Nintendo Switch

Jak więc widać kwestia wydajności The Legend of Zelda Tears of the Kingdom zależna jest w pewnym stopniu od wersji gry, ale także sprzętu na którym jest ona uruchamiana. Różnice nie są może diametralnie duże, w końcu mowa o kilkuprocentowych wahaniach, jednak dla prawdziwych purystów może stanowić to istotny szczegół.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.