The Legend of Zelda Tears of the Kingdom utrzyma stabilne 30 FPS? Niepokojące doniesienia dziennikarzy

The Legend of Zelda Tears of The Kingdom

Do oficjalnej premiery The Legend of Zelda Tears of the Kingdom pozostało już niewiele ponad dwa tygodnie. Oczywiście niektóre redakcje otrzymały z tego powodu egzemplarze recenzenckie i dostały możliwość opublikowania swoich pierwszych wrażeń z tym tytułem. Dzięki temu dowiedzieliśmy się nieco na temat kwestii technicznej i okazuje się, że najnowsza część przygód bohaterskiego Linka mierzy się z pewnymi problemami wydajnościowymi.

The Legend of Zelda Tears of the Kingdom miewa problemy z utrzymaniem stabilnych 30 fpsów

Materiał Nintendo World Report na temat technicznych aspektów The Legend of Zelda Tears of the Kingdom

Zgodnie z tekstem opublikowanym przez Nintendo World Report The Legend of Zelda Tears of the Kingdom w trybie zadokowanym działa w rozdzielczości 900p (1600 x 900) wyciągając przy tym w miarę stabilne 30 kl./s. W opinii dziennikarza klatkaż ten utrzymuje się przez większość czasu, jednak w bardziej „stresowych” sytuacjach gra zauważalnie gubi framerate.

Owe spadki można dostrzec także w przypadku korzystanie z nowych umiejętności, które Link odblokuje podczas swojej podróży. Okazuje się, że tworzenie większych środków transportu, takich jak napędzane lotnie powoduje rozchwianie liczby klatek na sekundę.

Podobnego obserwacje mają inni dziennikarze i na przykład redakcja Nintendo Life zauważa, że gra działa „raczej solidnie”, choć podczas zabawy pojawiają się nieprzyjemne chrupnięcia poniżej 30 fpsów.

Przeczytaj też: Najlepsze gry z crossplayem

Niestety na ten moment nie jest jasne w jakiej rozdzielczości i wydajności zadziała The Legend of Zelda Tears of the Kingdom w trybie mobilnym. Możemy się jednak spodziewać, że gra nadal będzie wyświetlać około 30 kl./s zapewne przy skalowanej rozdzielczości 720p. Pozostaje więc mieć nadzieję, że spadki wydajności o których wspominają dziennikarze, będą występować w tej produkcji jak najrzadziej.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.