Wyciekła mapa The Sims 5, która zwiastuje powrót do schematu znanego z The Sims 3

The Sims 5

Mimo że w przypadku The Sims 5 jeszcze niewiele rzeczy zostało potwierdzonych, tak tytuł ten zdaje się wzbudzać wśród fanów cyklu wielkie emocje. Nawet ostatnio przy okazji poważnego przecieku projektu tej gry, który spowodowany był atakiem hakerskim, pojawiło się sporo dyskusji na temat słuszności kierunku obranego przez twórców. Teraz zaś do sieci trafił projekt mapy, która będzie dostępna dla graczy i jak można się było tego spodziewać — zdania są podzielone.

Przeciek The Sims 5 sugeruje powrót w pełni otwartego świata rodem z The Sims 3

The Sims 5 Project Rene
The Sims 5, Project Rene

W wątku na Reddicie pojawił się wpis od osoby, która rzekomo miała okazję testować The Sims 5, a która zdecydowała się przedstawić mapę gry wraz z zaznaczonym obszarem dostępnym w trakcie zabawy. Według tego przecieku najnowsza odsłona kultowego symulatora życia może zaoferować otwarty świat rodem z tego, co proponowało The Sims 3.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Świadczyć o tym może funkcja przesyłania strumieniowego zasobów oraz opcja ustalania LOD (ang. Level of Detail). Co więcej, osoba odpowiedzialna za przeciek twierdzi, że nigdzie w plikach gry nie ma żadnych wzmianek o możliwości podróży.

Na potwierdzenie swoich słów leaker udostępnił nawet kilka zrzutów ekranu, które mają przedstawiać właśnie The Sims 5. Jak twierdzi, testowana przez niego wersja ma mieć ponad rok i od tego czasu wiele mogło się zmienić. Biorąc pod uwagę ogólną surowość grafiki, można dać wiarę takim doniesieniom, bo faktycznie na razie nie wygląda to zbyt atrakcyjnie.

The Sims 5
The Sims 5

Tym, co jeszcze bardziej może zaciekawić fanów to wzmianka o sprzęcie, na którym testowano grę. Autor przecieku twierdzi bowiem, że grę uruchomił na telefonie, a dokładnie Samsungu Galaxy S9. Według jego doniesień przez cały czas udawało mu się utrzymać około 30 kl./s.

Brzmi to wszystko więc bardzo ciekawie, a zarazem pokrywa się z poprzednimi informacjami, które do nas docierały. Nadal jest to jednak przeciek i nie należy traktować tego jako pewnik. Biorąc pod uwagę, że mowa też o buildzie sprzed roku, to aktualnie projekt ten może prezentować się całkowicie inaczej. Tak czy tak na ostateczne potwierdzenie (lub zaprzeczenie) trzeba dalej czekać.

Źródło: Reddit r/ GamingLeaksAndRumours

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.