Thorgal doczeka się gradaptacji! Legendarna postać głównym bohaterem nowej gry polskiego studia

Thorgal

Jedną z bardziej kultowych postaci europejskiej fantastyki jest Thorgal stworzony przez Jeana Van Hamme’a i Grzegorza Rosińskiego. Bohater ten doczekał się co prawda kilku growych adaptacji, jednak było to dawno i wielu młodszych odbiorców raczej nie zdaje sobie z tego sprawy. Najnowsze informacje, jakie do nas niezmiernie cieszą, bo niestrudzony wiking doczeka się nowej gry, a dodatkowo odpowiadać będzie za nie rodzime studio.

Thorgal otrzyma grę z segmentu AA+/AAA od polskiego studia

Warszawskie studio Mighty Koi poinformowało, że jeden z projektów, nad którymi aktualnie pracują, osadzony będzie właśnie w uniwersum Thorgala Aegirssona. Według zapowiedzi ma być to gra akcji z elementami RPG, która powstanie na silniku Unreal Engine 5. Deweloperzy stawiają w tym przypadku na segment AA+/AAA, choć nie kryją, że chcą wprowadzić kilka nowych rozwiązań do utartych schematów rozgrywki.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Wszystkie te informacje budzą oczywiste skojarzenia z serią gier Wiedźmin, która także wyrosła z prozy, stając się polskim towarem eksportowym. Mighty Koi zdaje sobie z tego sprawę i ambicją studia jest udowodnienie, że nie tylko przygody Geralta mogą zdobyć międzynarodowe uznanie.

Mighty Koi, założone w 2022 roku studio gier, chce udowodnić, że „Wiedźmin” nie jest jedyną polską historią fantasy która może zawojować świat. Studio posiada prawa do dwóch elektryzujących tytułów, które dają twórcom ogromne możliwości kreacji.

Mighty Koi

Pozytywnie nastrajać może także fakt, że deweloperzy współpracują z uznanymi partnerami, spośród których wymieniono Mastercard, Mediatoon, ale też NVIDIĘ oraz AMD. Może to więc dawać nadzieję, że przygody Thorgala faktycznie okażą się tytułem godnym uwagi, który zdobędzie uznanie zagranicznych graczy.

Thorgal
Thorgal

Samo Mighty Koi to warszawskie studio założone w 2022 roku, które już teraz zatrudnia ponad 100 osób. W jego skład wchodzą zarówno młodzi, aspirujący twórcy, ale też branżowi weterani ze stażem w takich firmach jak Square Enix, FromSoftware, Wargaming czy Ubisoft.

Oczywiście termin premiery gry opartej o uniwersum Thorgala nie został podany i pewnie na konkrety trzeba będzie trochę poczekać. Cieszy jednak fakt, że rośnie kolejne polskie studio, które ma międzynarodowe ambicje i zamierza dostarczyć grę o wysokiej jakości. Warto też wspomnieć, że nie jest to jedyny projekt, nad którym pracują deweloperzy z Mighty Koi.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.