Gamingowi giganci otwierają konta na Threads. Rośnie nowy konkurent dla Twittera?

Threads Xbox PlayStation Square Enix Sega

Jakiś czas temu Mark Zuckerberg ogłosił Threads. Nowa aplikacja ma być naturalnym konkurentem dla Twittera, którego notowania spadają od momentu przejęcia go przez Elona Muska. Gamingowi giganci nie chcą pozostać w tyle za potencjalnym trendem i już zdecydowali się na otworzenie tam swoich kont.

Xbox, PlayStation czy Capcom otworzyli konta na Threads

Threads
Threads

Threads od Meta ma być odpowiedzią na Twittera, który pogrąża się coraz bardziej pod rządami Elona Muska. Aplikacja jest już dostępna w wielu krajach, a jej potencjał zauważyli marketingowcy największych firm działających w branży gier.

Swoje konta na Threads posiadają już bowiem takie tuzy jak Xbox, PlayStation, Capcom czy Sega. Nie zabrakło również osobnych profili dla gier, spośród których znajdziemy m.in. Starfield.

Taki obrót spraw raczej nikogo nie dziwi. Nowy serwis społecznościowy pochodzi od giganta, który stoi już za Facebookiem i Instagramem. Istnieje więc całkiem spore prawdopodobieństwo, że stanie się realną konkurencją dla krytykowanego ostatnio Twittera.

Zobacz też: Co to jest eGPU

Tak czy inaczej, Threads pozostaje na razie niedostępne dla polskich, jak i europejskich graczy. Sytuacja ta jest spowodowana niedostosowania się do panujących na terenie Unii Europejskiej zasad dotyczących prywatności oraz bezpieczeństwa użytkowników.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.