Todd Howard decyduje o każdym aspekcie w grach Bethesdy. Dyrektor kreatywny studia ma ostateczny głos

todd howard

Todd Howard to znany producent gier wideo i dyrektor kreatywny w Bethesda Game Studios. Twórcę kojarzymy z takimi tytułami jak Starfield, Fallout czy The Elder Scrolls. Niedawny wywiad byłego pracownika Bethesdy wskazuje na to, że Howard jest najważniejszą postacią w firmie i to do niego należą ostateczne decyzje dotyczące gier wychodzących spod skrzydeł studia.

Todd Howard ma ostatnie słowo w Bethesdzie, bo potrafi „postawić się na miejscu zwykłego gracza”

Wywiad Bruce’a Nesmitha dla MinnMax

W sieci pojawił się interesujący wywiad byłego pracownika Bethesdy dla kanału MinnMax. Bruce Nesmith, który był głównym projektantem Skyrima i pracował przy Starfield, zdradził nieco szczegółów między innymi na temat systemu produkcji gier w studio oraz roli Todda Howarda w firmie. Zdaniem Nesmitha, to Howard ostatecznie decydował o wszystkich szczegółach dotyczących głównych gier Bethesdy.

Wszystkie decyzje przechodziły przez Todda. Znienawidziłby mnie za to, że tak mówię, ponieważ on sam nie wierzy, że to prawda. Niestety, to prawda. Kiedy deweloperzy chcieli czegoś innego niż to, co zwykle robi Bethesda, musieli przedstawić ten pomysł przed Toddem Howardem.

Bruce Nesmith

Jak twierdzi były pracownika studia, Todd Howard posiada niezwykłą „zdolność do postawienia się w miejscu zwykłego gracza”. Co ciekawe, Nesmith podkreślił, że dyrektor generalny Bethesdy nigdy nie dążył do tego, aby w każdym aspekcie tworzenia gier mieć ostatnie słowo. Howard cieszy się jednak najwyraźniej szacunkiem pracowników, przez co nowe pomysły i tak są konsultowane właśnie z nim.

Zobacz też: Ranking monitorów do gier

Nesmith wspomina również, że Bethesda przeszła w ostatnich latach wiele zmian. Jak mówi były pracownik studia, coraz trudniej osobiście spotkać Todda Howarda, który prowadzi „sześć różnych studiów i ma tuzin projektów jednocześnie, a jest tylko jedną osobą”.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.