Tomb Raider I-III Remastered współtworzone przez fana serii. Pracował jako… dyrektor techniczny

tomb raider i-iii remastered porównanie

Wielu graczy w trakcie swojej przygody z elektroniczną rozrywką myślało o pracy w branży gier. Pomimo tego, że większość osób pozostawia tę ideę w sferze marzeń, to części z nich udaje się to ziścić. Jednym z tych szczęśliwców jest Timur Gagiev, lepiej znany w Internecie jako XProger. Mężczyzna, który nieoficjalnie przerabiał pierwsze gry z serii Tomb Raider, pochwalił się, że pracował jako dyrektor techniczny przy niedawno wydanym Tomb Raider I-III Remastered.

Twórca projektu OpenLara zatrudniony jako dyrektor techniczny Tomb Raider I-III Remastered

Tomb Raider I-III Remastered — zwiastun

Timur Gagiev, znany także jako XProger, jest twórcą wieloplatformowego silnika typu open source z klasycznej serii Tomb Raider. Projekt ten odniósł znaczny sukces i fani przygód Lary Croft bacznie śledzili jego postępy. Niestety, od dłuższego czasu prace stały w miejscu, dlatego też gracze zaczęli pytać twórcę o powody tego stanu rzeczy.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Mężczyzna wyjaśnił, że projekt OpenLara został czasowo zawieszony z powodu „projektu marzeń”, do którego został zaproszony. Projektem tym okazała się gra Tomb Raider I-III Remastered, przy której Gagiev został zatrudniony jako dyrektor techniczny, ze względu na ogromną wiedzę, jaką posiada o starszych odsłonach serii.

XProger w serii postów w serwisie X/Twitter podziękował Aspyr Media oraz Saber Interactive za zaangażowanie go w projekt, oraz wsparcie, jakie otrzymał.

Od początku mieliśmy pełną swobodę i postawiliśmy sobie niemożliwy do osiągnięcia cel, do którego mógł dotrzeć jedynie mały zespół deweloperski złożony z szalonych ludzi, gotowych pracować 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu przez cały rok, z absolutną wizją tego, co i dla kogo robimy.

Dziękujemy oryginalnym twórcom i społeczności. Z niecierpliwością czytamy wszystkie Wasze komentarze, wywiady, recenzje i reakcje. Odpowiedzialność wobec Was wszystkich była większa niż strach przed terminami i szaleńczą ilością pracy

Timur Gagiev

Ciężka praca i ogromne zaangażowanie opłaciło się, a Tomb Raider I-III Remastered okazał świetną produkcją. Gra w serwisie Steam posiada aż 87% pozytywnych recenzji. Tytuł ten jest idealną okazją do zapoznania się oryginalną trylogią przygód Lary Croft.

Źródło: IGN, Eurogamer

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.