Tomek Lokomotywa w Starfield! Zagłada galaktyki jest nieunikniona

Starfield Tomek Lokomotywa

Jedną z postaci w grach Bethesdy, którą uznaje się za swoistego niszczyciela światów, jest… Tomek Lokomotywa. Odsuwając jednak żarty na bok, trzeba przyznać, że od czasów Skyrima ta przyjemna istota z bajek dla najmłodszych stała się nieodzownym elementem dla wszystkich, którzy modują gry tego producenta w celach bardziej prześmiewczych. Nie dziwi więc, że Tomek zawitał także do Starfield.

Mod zamieniający statki w Starfield na Tomka Lokomotywę już jest!

Starfield Tomki Lokomotywa
Mod Really Useful Starfield

Na stronie NexusMods pojawiła się modyfikacja „Really Useful Starfield” autorstwa moddera kryjącego się pod pseudonimem „Trainwiz”. Czymże jest ów projekt? Podmienia on wszystkie statki, które pojawiły się w grze na postać Tomka Lokomotowy.

Mowa tutaj o dosłownie wszystkich maszynach dostępnych w grze i to bez względu na rozmiar czy poziom rozbudowy. Oznacza to, że dzięki właśnie tej modyfikacji galaktyka przedstawiona w kosmicznym RPG-u Bethesdy może stać się polem bitew dla pozornie uroczych lokomotyw, które z martwym uśmiechem na ustach będą siać zniszczenie.

Mimo świetnej koncepcji projekt ten nie jest wolny od wad. Przede wszystkim ogromne statki kosmiczne mogą czasem prześwitywać spod tekstur Tomka, ale autor podkreśla, że nie jest to już jego problem. Bardziej poważnym mankamentem jest jednak kwestia sterowania w trybie TPP.

Starfield Tomek Lokomotywa
Mod Really Useful Starfield

Operowanie maszynami w Starfield nie jest dostosowane do gabarytów lokomotywy, co generuje sporo problemów przy próbach manewrowania. Autor moda utrzymuje, że chcąc rozwiązać ten problem, skontaktował się z samym Toddem Howardem, licząc na pomoc dewelopera. Ciekawe tylko czy doczeka się odpowiedzi.

Przeczytaj też: Ranking monitorów do gier

Skoro już doczekaliśmy się Tomka Niszczyciela Lokomotywy w najnowszej grze Bethesdy, to dla wielu osób gra stała się po prostu kompletna. W końcu wiele osób nie wyobraża sobie bez niego gier Bethesdy i zapewne wielu z nich odczuwało swego rodzaju pustkę. Oczywiście modyfikacja dostępna jest wyłącznie na PC.

Zamierzacie zaprosić przyjazną lokomotywę do swojej rozgrywki w Starfield? Dajcie znać w komentarzach!

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.