Byli deweloperzy Battlefielda zakładają nowe studio. Stworzą „sieciowego FPS-a nowej generacji”

TTK Games

Battlefield to seria, której nie trzeba przedstawiać zbyt wielu graczom, zwłaszcza że w jej skład wchodzi kilka naprawdę uznanych gier jak np. Battlefield Bad Company i Battlefield 3. Duża w tym wszystkim zasługa wielu deweloperów, którzy na przestrzeni lat pracowali w DICE. Teraz niektórzy z bardziej doświadczonych pracowników postanowili „pójść na swoje” i założyć własne studio deweloperskie, które zajmować się będzie tworzeniem kolejnych shooterów.

Time to Kill Games to studio założone przez weteranów pracujących przy marce Battlefield

Battlefield: Bad Company
Battlefield Bad Company

Mowa dokładnie o czterech weteranach DICE — Larsa Gustavssona, Daniela Berlina, Vidara Nygrena, Petera Hoylesa — którzy postanowili założyć studio TKK Games (Time to Kill Games) z siedzibą w Sztokholmie. Deweloperzy zapewniają, że udało się im uzyskać konkretne środki finansowe na utrzymanie swojej działalności, a co za tym idzie zapewnienie swobody twórczej.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Na czele firmy stanął wspomniany Lars Gustavsson, obejmując posadę nie tylko dyrektora generalnego, ale także dyrektora kreatywnego. Dla fanów marki Battlefield jest to bardzo znana postać, spędził on bowiem w DICE 22 lata, pomagając kształtować serię od samych jej początków. Opuścił on szeregi poprzedniej firmy w ubiegłym roku.

Przez całą moją karierę tworzyłem gry, aby zachęcić do pracy zespołowej, przyjaznej rywalizacji i używania umysłu i refleksu, aby osiągnąć cel i przechytrzyć przeciwnika. Jesteśmy pasjonatami gier wideo, ponieważ uważamy, że nie ma lepszego sposobu na zabicie czasu.

Lars Gustavsson

Pozostali członkowie studia posiadają nie mniejsze doświadczenie, a dobrym tego przykładem jest Vidara Nygrena, który w ciągu 25 lat pracy w DICE zajmował się chociażby rozwojem popularnego silnika Frosbite, który napędzał wiele gier od Electronic Arts (np. gry z serii FIFA, Dragon Age Inkwizycja).

Przeczytaj też: Ranking słuchawek gamingowych

Jak sama nazwa wskazuje, doświadczeni deweloperzy będą skupiać się przede wszystkim na tworzeniu FPS-ów, nawet obecnie pracują oni nad nowym sieciowym shooterem nowej generacji, choć na ten moment są to jedyne konkretne informacje jakie zostały nam przekazane. Nie pozostaje nam więc nic innego jak oczekiwać na dalsze wieści od studia TTK Games, najlepiej, jeśli byłaby to zapowiedź ich debiutanckiej produkcji.

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.