Twórca Baldur’s Gate 3 chciałby więcej cRPG-ów na rynku. „Z niecierpliwością czekam na tego typu gry”

Baldur's Gate 3 Tav

Wbrew opiniom wielu graczy Baldur’s Gate 3, jako typowy przedstawiciel gier z gatunku cRPG okazał się prawdziwym hitem. Produkcję Larian Studios doceniono też ostatnio podczas gali Golden Joystick Awards, gdzie zdobyła on m.in. tytuł Ultimate Game of The Year. Szef belgijskiego studia — Swen Vincke — postanowił podzielić się swoimi nadziejami względem klasycznych tytułów z gatunku RPG.

Swen Vincke liczy, że sukces Baldur’s Gate 3 zachęci innych deweloperów do tworzenia cRPG-ów

Baldur's Gate 3
Baldur’s Gate 3, Shadowheart

Vincke w trakcie wywiadu udzielonego redakcji GamesRadaar+ zdradził, że chciałby, aby więcej twórców gier tworzyły gry w gatunku cRPG. Liczy, że sukces odniesiony przez Baldur’s Gate 3 będzie inspiracją i akurat ten segment branży rozwijał się lepiej niż do tej pory.

Zawsze byliśmy bardzo skoncentrowani na tworzeniu naszej gry i wiele osób przywiązywało do tego wiele rzeczy, ponieważ gra wyszła tak, jak chcieliśmy. Mam więc nadzieję, że pojawi się więcej produkcji typu cRPG. To gry, w które lubię grać i wiele osób z branży też lubi w nie grać. Jeśli więc te gry wyjdą i nie będą miały historii, którą już znamy, myślę, że będzie świetnie. Z niecierpliwością czekam na tego typu gry.

Swen Vincke

Nie bez znaczenia jest tutaj też fakt, że sam szef Larian Studios jest wielkim fanem tego rodzaju tytułów. Wielokrotnie pokazywał się także w mediach społecznościowych jak wielki entuzjasta papierowych gier RPG.

Przeczytaj też: Gry na PS Vita

Z całą pewnością osoby, którym Baldur’s Gate 3 przypadł do gustu, liczą, że część deweloperów faktycznie skieruje swoją uwagę ku temu nieco zapomnianemu gatunkowi. Nie jest to jednak takie pewne, w końcu stworzenie gry podobnej pod względem mechaniki i sposobu narracji do hitu Larian Studios to wyjątkowo żmudny proces. Niektórzy deweloperzy postrzegają nawet tę pozycję jako swoisty ewenement, którego nie da się naśladować.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.