Twórca cheatów do Genshin Impact skazany na 4 lata więzienia

Genshin Impact

Genshin Impact to gra RPG nastawiona na zabawę multiplayer. Jak to w przypadku gier wieloosobowych bywa, niektórzy gracze nie przestrzegają zasad i stosują różnego rodzaju cheaty. Jeszcze inni je tworzą, a przypadek grupy z Chin pokazuje, że konsekwencje takich działań mogą być naprawdę tragiczne w skutkach.

REKLAMA

Więzienie za tworzenie cheatów do Genshin Impact

Chiński portal 163.com poinformował, że grupa twórców cheatów do Genshin Impact została ujęta i skazana na karę więzienia. Lider trzyosobowej grupy spędzi za kratami najbliższe cztery lata, a jego główny wspólnik nie zobaczy światła dziennego przez 3 lata i 10 miesięcy. Ostatni z zamieszanych trafi do celi na półtora roku. Co ciekawe, oskarżeni łącznie zapłacą też ok. 110 tysięcy dolarów grzywny.

Przestępcze trio stało za programem o nazwie KQ, który podobno potrafił włamywać się na serwery Genshin Impact. Dokładny schemat działania oprogramowania nie jest znany, ale można podejrzewać, że zapewniał on zainteresowanym dodatkowe przedmioty w grze, za które normalnie trzeba by było zapłacić. Cheat podobno trafił w ręce aż 40 tysięcy graczy i wygenerował hakerom blisko 300 tysięcy dolarów zarobku.

Przeczytaj też: Najlepsze mody do Minecraft

Cała ta sytuacja pokazuje, że nie warto oszukiwać, a tym bardziej tworzyć hakerskiego oprogramowania. Jednocześnie mamy do czynienia z dość nietypową sytuacją, bo do aresztowania doszło w Szanghaju, gdzie podobno jeszcze nigdy nie zapadł wyrok skazujący w podobnej sprawie. Temat trafił na wokandę w 2021 roku, ale dopiero ostatnio został zamknięty.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!