Twórca God of War krytykuje Atreusa z nowszych odsłon! „To okropna postać”

God of War Ragnarok

Nowa odsłona kultowej serii God of War ma wielu zwolenników, ale też przeciwników. Zwłaszcza ta druga grupa dość głośno wyraża swoje niezadowolenie względem tego, jaką przemianę przeszedł Kratos od czasów swoich greckich eskapad. Jednym z największych krytyków jest w rtm przypadku David Jaffe, który postanowił wziąć na tapet nie tyle samego spartańskiego zabijakę, a jego syna.

Według Davida Jafffe’go Atreus nie nadaje się na główną postać serii God of War

Materiał Davida Jaffe’go na temat dorastania i przemian postaci

Jaffe w ramach jednego z ostatnich odcinków na swoim kanale miał okazję rozmawiać z Johnem Garvinem, a wiec reżyserem Days Gone. W trakcie tej rozmowy deweloper odpowiadający w przeszłości za serię God of War przyznał, że syn Kratosa — Atreus, to po prostu „okropna postać na poziomie wizualnym i gameplayowym”. Jest to surowy i bardzo stanowczy osąd, ale czemu akurat taki?

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Według Jaffe’go deweloperzy z Santa Monica Studio nie dali rady stworzyć postaci, która jest i interesującą, i która w przyszłości mogłaby zastąpić Kratosa w roli twarzy całego IP. Jedynym pozytywem Atreusa ma być to, że dobrze się sprawdza jako syn głównego bohatera, ale nie ma w sobie nic nadzwyczajnego, co pozwalałoby się z nim utożsamiać w przyszłości.

Zostajemy z kimś, na kim nie opłaca się opierać całej marki. Lubię jego „funkcję” bycia synem Kratosa, ale w [God of War] Ragnarok ten gość powinien zostać przedstawiony tak, żebym pomyślał „Kurde, ten gość jest niesamowity, chcę nim być”.

David Jaffe

Jest to jeden z tych zarzutów, które Jaffe dość często kieruje w stronę nowych odsłon serii God of War, która kierowana jest przez Cody’ego Barloga. Wobec tego ma on równie wielu zwolenników, jak i też tych, którzy na każdym kroku podkreślają, że jego podejście do tworzenia gier jest nieco nieaktualne w dzisiejszych czasach.

Są też tacy, którzy twierdzą, że doświadczony deweloper nie rozumie potrzeby tworzenia historii postaci, które opierają się na przemianach oraz zmianach charakteru. Tutaj deweloper twierdzi, że doskonale to rozumie, ale serii God of War bliżej do postaci komiksowych, które takich zabiegów po prostu nie potrzebują.

Ostatecznie jednak Atreus zdaje się bardzo poważnie wyrastać nam na postać, która w bliższej lub dalszej przyszłości zastąpi Kratosa jako głównego bohatera całego IP. Czy to dobrze? To się okaże, ale jak widać, już teraz ma on wielu przeciwników.

Źródło: YouTube: David Jaffe

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.