Twórcy Blasphemous otrzymali wsparcie finansowe od innego studia! „Rzucili czterocyfrową sumę”

Blasphemous

Finansowanie bardziej ambitnych projektów od niezależnych producentów gier za pomocą zbiórek jest bardzo powszechnym zjawiskiem, często będąc jedyną sensowną opcją na jej stworzenie. Z takiego sposobu korzystało m.in. Larian Studios przy tworzeniu Baldur’s Gate 3, które okazało się z czasem gigantycznym hitem. Okazuje się, że belgijskie studio nie tylko dowiozło świetną grę, ale wsparło finansowo także inną firmę.

Larian Studios wsparło finansowo twórców Blasphemous

Jeden z deweloperów Blasphemous — Enrique Colinet — we wpisie na Twitterze/X podzielił się z graczami bardzo ciekawą historią związaną właśnie ze zbieraniem środków potrzebnych na stworzenie gry. Okazuje się, że jednym z największych donatorów projektu było belgijskie Larian Studios. Zgodnie z tym, co przekazał twórca, belgijskie studio miało wspomóc ekipę odpowiedzialną za tego platformowego soulslikea czterocyfrową kwotą.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Niewiele osób o tym wie, ale @larianstudios był jednym z największych darczyńców podczas kampanii @BlasphemousGame na Kickstarterze. Wydali czterocyfrową sumę, nigdy nie poprosili o nagrody i po prostu nadal tworzyli jedną z najlepszych gier, jakie kiedykolwiek powstały w ostatnich latach.

Legendy!

Enrique Colinet

Historia opisana przez Colineta może zaskakiwać, a wielu komentujących jest pod wrażeniem klasy, jaką wykazało się studio przewodzone przez Swena Vincke. W końcu mowa o bardzo szczodrym geście, który mógł realnie wspomóc twórców Blasphemous w czasach gdy tworzyli oni swoją grę.

Nie da się ukryć, że Larian Studios w ostatnim czasie podbił serca wielu graczy z całego świata. Z jednej wydali świetną grę, która pozbawiona była mikropłatności, z drugiej zaś strony są swoistym przykładem współpracy pomiędzy studiami działającymi w branży. Oby więcej takich historii!

Źródło: Twitter/X: Enrique Colinet

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.