Twórcy Days Gone pracują nad zupełnie nową grą. Nowe wieści jednak nie spodobają się graczom

Days-Gone

Bend Studio zyskało sporą popularność głównie za sprawą Days Gone, które może i nie porwało recenzentów, ale za to dało wielu graczom ogrom frajdy. Od czasu premiery tej produkcji w 2019 roku nadal czekamy na jakiekolwiek wieści na temat nowego projektu studia, ale do tej pory musieliśmy obejść się smakiem. Najnowsze informacje, które się pojawiły, raczej nie napawają optymizmem, szczególnie jeśli ktoś liczył na sequel

Twórcy Days Gone najwidoczniej pracują nad własną grą-usługą

Days Gone
Days Gone

Na stronie internetowej z ofertami pracy w studiach PlayStation pojawiło się ogłoszenie związane z naborem na stanowisko głównego kierownika projektu ds. rozwoju gier w Bend Studio. Zgodnie ze znajdującymi się tam informacjami nowy pracownik zajmowałbym się nadzorem nad tworzeniem nowej gry od tej ekipy.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

To jednak co jest tutaj najważniejsze to fakt, że ów produkcja ma być grą-usługą, a nowozatrudniony ma znać się właśnie na tych aspektach tworzenia gier. Jedno z wymagań zamieszczone w ogłoszeniu brzmi następująco:

Udokumentowane doświadczenie (ponad 5 lat) w zarządzaniu projektami w branży gier, głębokie zrozumienie cykli, procesów i najnowszych trendów tworzenia gier, z naciskiem na operacje na żywo.

Fragment ogłoszenia o pracę Bend Studio

Biorąc pod uwagę dotychczasowe doświadczenie pracowników Bend Studio, jest to spora rewolucja, zwłaszcza że wiele osób oczekiwało produkcji bardziej nastawionej na doświadczenie dla jednego gracza. Możliwe jednak, że propagowana jeszcze przez Jima Ryana zmiany i obranie kursu na gry-usługi przez całe PlayStation odbiło się także na tym studiu.

Czy więc możemy spodziewać się Days Gone w formule gry wieloosobowej? Znajomość dotychczasowego portfolio podpowiada, że to właśnie będzie kierunek rozwoju. Czy jest to najlepsze możliwe rozwiązanie? To już bardzo indywidualna kwestia, ale można spodziewać się, że wielu się po prostu bardzo rozczaruje.

Źródło: Insider Gaming

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.