Twórcy Deliver Us Mars z ogromnymi problemami! Studio zwolniło wszystkich pracowników

Deliver Us Mars Zwolnienia

Ostatni okres w branży growej można określić jako słodko-gorzki. O początku 2024 roku pojawiło się wiele premier i zapowiedzi ciekawych gier, jednak tak samo wielu deweloperów traci pracę w wyniku kryzysu. Dziś niestety podano do oficjalnej informacji, że studio KeokeN Interactive, czyli twórcy Deliver Us Mars i Deliver Us the Moon, zwolniło cały swój zespół.

KeokeN Interactive zwolniło cały swój zespół deweloperski

Deliver Us Mars — zwiastun

Dzisiaj w serwisie X/Twitter firma KeokeN Interactive ogłosiła, że zmuszona została do zwolnienia całego swojego zespołu deweloperskiego. Twórcy Deliver Us Mars i Deliver Us the Moon w oświadczeniu napisali, że zostali zmuszeni do tej decyzji po wyczerpaniu wszystkich możliwych opcji ukończenia zaplanowanych projektów lub podjęcia innej pracy.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Bracia Koen i Paul Deetman, odpowiednio szef i dyrektor zarządzający holenderskiego studia zapowiedzieli, że dołożą starań, by ich byli już pracownicy jak najszybciej znaleźli nową pracę.

Już wcześniej było wiadomo, ze firma ma kłopoty finansowe, gdyż w lutym z pracą pożegnało się 4 deweloperów z 19-osobowego zespołu i to pomimo tego, że założyciele studia przez kilka miesięcy nie pobierali swoich pensji. To jednak nie uratowało sytuacji, a niemoc w znalezieniu odpowiednich inwestorów doprowadziła do decyzji o zwolnieniu reszty ekipy.

Ze złamanymi sercami musieliśmy zwolnić nasz zespół w KeokeN, ponieważ bezpośrednio po naszej wizycie na GDC nie wydarzyło się nic istotnego. Niestety wyczerpaliśmy wszystkie możliwe możliwości publikowania, pracy do wynajęcia i wspólnego rozwoju.

Naszym najwyższym priorytetem jest upewnienie się, że nasz wspaniały zespół znajdzie nowy dom gdzie indziej, więc jeśli masz wolne stanowiska w programowaniu, portowaniu, projektowaniu poziomów, audio, animacji, produkcji, zarządzaniu biurem, skontaktuj się z nami, więc że możemy przedstawić Ci najlepszych ludzi, którzy byli w sercu KeokeN przez ostatnie 10 lat.

Fragment oświadczenia KeokeN Interactive w serwisie X/Twitter

Założyciele KeokeN Interactive nie zamierzają jednak złożyć broni i już zapowiedzieli, że będą starać się odbudować studio. Pod koniec oświadczenia napisali, że przygotowują zbiórkę w serwisie Kickstarter na ich kolejną grę — Deliver Us Home. Pozostaje jedynie trzymać kciuki za przyszły sukces braci Deetman oraz za to, by zwolnieni deweloperzy jak najszybciej znaleźli nowe prace.

Źródło: VGC

O autorze
Igor Twardowski
Redaktor działów Newsy & Promocje

Niespełniony filmoznawca i scenarzysta, który pierwsze kroki w grach stawiał w Tomb Raider II i pierwszym Diablo. Miłośnik Gothica i Heroesów. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.