Da się ogłosić grę i tego samego dnia ją opóźnić? Twórcy Gloomhaven udowadniają, że niestety tak

Flaming Fowl Studios

Branża growa widziała już wiele przypadków nietypowych zachowań deweloperów i wydawców, więc mało co jest w stanie zdziwić uważniejszych obserwatorów. Okazuje się jednak, że nadal się zaskoczyć graczy i sztuka ta udała się deweloperom odpowiedzialnym za Gloomhaven. Oni jednak nie mają z tego powodu zbyt wielkich powodów do zadowolenia.

Twórcy Gloomhaven zmuszeni są do zawieszenia prac nad swoim projektem

Ironmarked
Ironmarked

Twórcy z brytyjskiego Falming Fowl Studios zdecydowali się ujawnić wczoraj swoją kolejną produkcję zatytułowaną Ironmarked. Projekt ten ma być grą opartą na bardziej turowych, strategicznych walkach, gdzie kolejne ruchy wykonywane są przez zagrywanie kolejnych kart z naszej talii. Jest to więc bardzo ciekawa pozycja, która może skojarzyć się w pewnym sensie z szalenie popularnym swego czasu Slay the Spire.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Co bardzo ciekawe, to przy okazji tego ogłoszenia deweloperzy zdecydowali się wypuścić wersję demo gry. Dzięki temu każdy zainteresowany może sobie sprawdzić, czy akurat ta gra przypadnie mu do gustu. Miły gest, ale na tym te dobre wiadomości się kończą.

Twórcy przekazali w tym samym czasie, że prace nad tym konkretnym projektem zostają wstrzymane bezterminowo, a z samego studia zwolniono połowę zatrudnionych deweloperów. Powodem, jaki podało studio, jest trudna sytuacja w całej branży growej. Dokładniej rzecz ujmując studio ma problemy z finansowaniem tej Ironmarked, a koszty związane z rozwojem są po prostu za duże.

Sytuacja brzmi nieco kuriozalnie, ale nie jest też tak, że Falming Fowl Studios pracowało nad grą bez planów na współpracę z wydawcami. Projekt wspomnianej gry przedstawiano „ponad trzydziestu wydawcom”, a przez jakiś czas nawet udało się studiu znaleźć partnera, który wspomagał ich finansowo. Ostatecznie jednak ten się wycofał, przez około rok próbowano jeszcze rozwijać grę, aż wreszcie zabrakło pieniędzy.

Przykład deweloperów z Falming Fowl Studios pokazuje bardzo dobitnie, że nawet niezależni deweloperzy nie mają aktualnie łatwego życia i często wiele miesięcy ich pracy może iść po prostu na marne. Czy uda się im znaleźć wydawcę? Ciężko stwierdzić, zwłaszcza że aktualnie wiele firm, zamiast inwestować woli zaciskać pasa, czekając na lepsze czasy. Takie są niestety te rynkowe zasady.

Źródło: Steam

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.