Twórcy Helldivers 2 chcą nieco przystopować z aktualizacjami. Twórcy nie chcą zepsuć gry

Helldivers 2

Mimo upływu czasu Helldivers 2 od Arrowhead Game Studios radzi sobie naprawdę bardzo dobrze, utrzymując solidną i oddaną bazę graczy. To zaś sprawia, że twórcy mają nie lada motywację, aby regularnie dostarczać coraz to nowe aktualizację, które nie tylko łatają błędy, ale też zmieniają balans i dodają nowości. Okazuje się jednak, że nawet w tym aspekcie można przesadzić.

Twórcy Helldivers 2 nie chcą przesadzać z aktualizacjami gry

Helldivers 2
Helldivers 2

Na oficjalnym Discordzie Helldivers 2 pojawił się w ostatnim czasie wpis jednego z menedżerów społeczności, w którym zakomunikowano, że firma chce nieco przystopować z częstotliwością aktualizowania gry. Nie wynika to jednak z problemów studia, a raczej chęci utrzymania wysokiej jakości i upewnienia się, że nie wpłynie ona negatywnie na wiele innych elementów.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Chcemy poświęcić trochę więcej czasu na tę wersję i potencjalnie pomiędzy przyszłymi aktualizacjami, ponieważ uważamy, że tempo jest prawdopodobnie nieco zbyt wysokie, aby móc utrzymać standard jakości, na który zasługujemy, a na który zasługujemy.

Twinbeard — menedżer społeczności w Helldivers 2

Dokładne informacje dotyczące terminów kolejnych łatek nie zostały sprecyzowane przez studio. Dzięki temu studio chce zapewnić sobie swego rodzaju bufor, aby mieć czas nie tylko sprawdzić aktualizację, ale jednocześnie przetestować ją odpowiednio i ocenić, czy nadaje się ona do wydania.

Co ciekawe, komunikat ten został przyjęty przez społeczność ze zrozumieniem i doceniają oni starania deweloperów z Arrowhead. W końcu wszystkim zależy na tym, aby Helldivers 2 było jak najlepszą grą i to nawet jeśli wymaga to nieco większego nakładu czasu.

Plusem jest też jasna i przejrzysta komunikacja na linii twórcy-gracze. Transparentność tych pierwszych pozwala drugiej grupie być spokojnym o dalszy rozwój gry. Na koniec dnia więc wszyscy na tym tylko zyskują.

Źródło: IGN

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
MEGA ZNIŻKA DLA OBECNYCH SUBSKRYBENTÓW!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.