Twórcy Star Citizen zebrali od graczy setki milionów dolarów! Wielki sukces, ale nadal bez daty premiery

Star Citizen Stonks

Star Citizen to dziwny przypadek i to nawet jak na tak zwariowaną branżę, jaką jest gaming. Rozwijana przez półtorej dekady pozycja nie doczekała się jeszcze daty premiery, ale nadal przyciąga przed ekrany komputerów rzesze graczy i ich portfele. Najnowsze dane wskazują, że model, jaki przygotowali twórcy, jest niezwykle lukratywny, bo udało się im osiągnąć kolejny próg przychodu i to tylko w ramach zbiórki, do której dokładają się gracze.

Star Citizen zebrał już ponad 700 milionów dolarów w ramach crowdfundingu

star citizen
Star Citizen

Na oficjalnej stronie poświęconej Star Citizen można znaleźć informację, iż w ramach zbiórki gra zebrała już zawrotną kwotę ponad 705 milionów dolarów. Mowa o ogromnej kwocie, która przewyższa kilkukrotnie budżety produkcyjne takich gier jak Elden Ring (200 milionów) czy nawet Spider-Man 2 (300 milionów). Co ciekawe, nadal produkcja ta nie doczekała się oficjalnej daty premiery, a zbiórka funduszy od graczy bynajmniej nie została zakończona.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Twórcy po prostu dalej będą zbierać środki na rozwój tej pozycji i na ten moment nic nie zapowiada, aby mieli skończyć z tego rodzaju modelem finansowania. Można zakładać, że będzie wręcz przeciwnie, choć jednocześnie ma co spodziewać się, abyśmy otrzymali kiedykolwiek od deweloperów jakikolwiek dokładny termin wydania wersji 1.0 Star Citizen.

Jakkolwiek irracjonalnie i niesamowicie by to brzmiało, tak rzeczywiście deweloperzy Star Citizen znaleźli sobie świetny sposób na zarobek i ani myślą się go pozbywać. Z drugiej strony osoby, które zagrywają się w ten tytuł, zdają się niespecjalnie narzekać. Oby tylko przykład tej gry był swego rodzaju wyjątkiem i inni twórcy nie poszli śladem Cloud Imperium Games…

Źródło: gamingbolt.com, robertsspaceindustries.com

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
SKORZYSTAJ Z GIGA PROMOCJI – KLIKNIJ I KUP
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.