Twórcy Star Wars Battlefront Classic wykorzystali mod bez pozwolenia? „Ta premiera to wielki bałagan”

Star-Wars-Battlefront-Classic-Collection

Oczekiwania wobec Star Wars Battlefront Classic jeszcze przed premierą były spore, bo gracze fani tego cyklu liczyli na swoisty nostalgiczny powrót do przyszłości. Rzeczywistość okazała się jednak o wiele mniej kolorowa, bo debiut stał w cieniu sporych problemów z serwerami, których było o wiele za mało w stosunku do oczekiwań graczy. Okazuje się, że to nie jedyne problemy deweloperów z Aspyr, bo najprawdopodobniej skorzystał z fanowskiej modyfikacji bez zgody autora.

Twórcy Star Wars Battlefront Classicniespecjalnie przyłożyli się do swojej pracy

Cała sprawa zaczęła się jeszcze przed oficjalną premierą Star Wars Battlefront Classic, kiedy to na jednym z oficjalnych materiałów promocyjnych twórca modyfikacji o pseudonimie Iamashaymin dostrzegł stworzone przez siebie animacje dla postaci Asajja Ventressa. Wówczas deweloperzy dość szybko zareagowali na te doniesienia i zapewnili, że w finalnej wersji gry czegoś takiego nie będzie, a to, co było widoczne na zwiastunach to efekt pomyłki.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Wszystko zapewne rozeszłoby się bez większego echa, gdyby nie ostatni post jednego z użytkowników Reddita, który zauważył, że wspomniana postać w wersji na PS5 nadal nie posiada swoich oryginalnych animacji. Niektórzy z komentujących zwrócili uwagę, że ruchy te właśnie są częścią fanowskiej modyfikacji, a więc Aspyr nie pozbyło się całkowicie „pożyczonej zawartości”.

Ta premiera to wielki bałagan. Fakt, że musieli wydać łatki zarówno przed, jak i zaraz po wydaniu kolekcji z grami sprzed dwóch dekad, naprawdę mówi wszystko

Iamashaymin

Aktualna wersja Star Wars Battlefront Classic już owych animacji nie posiada, jednak nie zmienia to fakt, że niesmak pozostał. Nie ma co się dziwić, skoro twórcy wykorzystali efekty cudzej pracy i nawet nie pokusili się o wzmiankę o tym w napisach końcowych.

Star Wars Battlefront Classic — gameplay

Sytuacji Iamashaymin oraz innych moderów skupionych wokół Star Wars Battlefront Classic nie poprawia też fakt, że twórcy, wypuszczając tę kolekcję… przywrócili wiele oryginalnych błędów, które w oryginalnych wersjach zostały usunięte. Mowa nawet o tak trywialnych sprawach, jak literówki w kodzie źródłowym, które psują dialogi, co pokazuje, że twórcy wyjątkowo pokpili sprawę.

Wychodzi więc na to, że nie tylko twórcy, ale i moderzy mają przed sobą ręce pełne roboty. Szkoda tylko, że Aspyr podeszło do tego Star Wars Battlefront Classic w takim stylu, traktując graczy bardzo nieelegancko. Pozostaje mieć nadzieję, że wnioski z tej wtopy zostaną wyciągnięte…

Źródło: Reddit r/StarWarsBattlefront, IGN

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.