Wysoko postawieni byli pracownicy Ubisoftu aresztowani. Podejrzani dopuszczali się mobbingu i przemocy

ubisoft logo

W 2020 roku uznany dziennikarz growy Jason Schreier opublikował ważny artykuł dotyczący tematu niewłaściwego zachowania kadry kierowniczej Ubisoftu wobec pracowników. Część wysoko postawionych w firmie osób miała dopuszczać się między innymi mobbingu, przemocy psychicznej i fizycznej oraz dyskryminacji wobec kobiet. W związku z tymi wydarzeniami doszło do aresztowań.

Aresztowano wysoko postawionych byłych pracowników Ubisoftu

Ubisoft logo
Logo Ubisoft

Powołujący się na francuski portal Libération serwis GamesIndustry podaje, że po śledztwie w sprawie nadużyć seksualnych i mobbingu aresztowano już pięciu podejrzanych byłych pracowników Ubisoftu. Wśród tych osób znajduje się między innymi były dyrektor kreatywny Serge Hascoët oraz były wiceprezes ds. usług redakcyjnych i kreatywnych Tommy François.

Mężczyźni pożegnali się ze swoimi posadami latem 2020 roku po publikacji wspomnianego wcześniej artykułu Jasona Schreiera. Śledztwo rozpoczęło się natomiast w 2021 roku po skargach związku zawodowego Solidaires Informatique i na wniosek dwóch ofiar nadużyć.

Zobacz też: Gry podobne do Starfield

Przedstawicielka prawna jednego z powodów stwierdziła, że „sprawa wykracza poza indywidualne zachowania” i „ujawnia systemową przemoc seksualną”. Ubisoft nie udzielił na ten moment żadnego komentarza w tej sprawie.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.