Jak Ubisoft+ chce odnieść sukces na Xboxach? Usługa stawia na „wspaniałą zawartość”

Ubisoft+

Niedawno stało się to, czego od dawna wszyscy się spodziewaliśmy. Ubisoft+ zadebiutował oficjalnie na Xboxach, ale wielu graczom finalnie nie spodobała się końcowa cena usługi. Jej dyrektor Philippe Tremblay wydaje się jednak wierzyć w sukces subskrypcji, na co wskazuje ostatni udzielony przez niego wywiad.

Ubisoft+ a Xbox Game Pass. Philippe Tremblay o nakłonieniu użytkowników Xboxa do wykupienia kolejnej subskrypcji

Ubisoft+ Multi Access – zwiastun Xbox

Ubisoft+ jest już dostępny na Xboxach. Wielu fanom nie spodobał się jednak sposób dystrybucji usługi francuskiej firmy na konsolach Microsoftu – do jej działania musimy bowiem wykupić droższy plan Multi Access, który kosztuje aż 69,90 zł.

W wywiadzie udzielonym portalowi GamesIndustry dyrektor usługi Philippe Tremblay wydaje się wierzyć jednak, że ta odniesie sukces na Xboxach. Wypowiedział się również na temat planów nakłonienia subskrybentów Xbox Game Pass do wykupienia kolejnej usługi.

To wciąż dość nowe, że mamy oferty subskrypcji, nawet od Xboxa czy innych partnerów zewnętrznych. Myślę, że kluczową kwestią – jak widzimy w wielu innych branżach – jest to, że treść jest w centrum tego, czego chce konsument. To jest to, na co ponownie stawiamy w Ubisoft+, to wspaniała zawartość, którą mamy za sobą. To jest punkt różnicowania, który wnosimy.

Philippe Tremblay

Tremblay skomentował także oddzielny start Ubisoft+ na konsolach „Zielonych”, a nie włączenie go do Xbox Game Pass Ultimate oraz PC tak jak to było w przypadku konkurencyjnego EA Play. Decyzja ta została mianowicie podjęta ze względu na inwestycje, które poczyniono w kierunku systemu Ubisoft Connect.

Zobacz też: Laptop do 6000 zł – najlepsze modele

W wywiadzie padło również pytanie co do opłacalności wydawania gier na premierę w modelu subskrypcyjnym. Tremblay nie podał oczywiście nam żadnych konkretnych danych finansowych, ale zdradził, że ekspansja w kierunku Xboxa oraz inne ogłoszenia dotyczące Ubisoft+ świadczą o zaufaniu do tego typu sprzedaży.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.