Ubisoft rozpoczyna prace nad nową grą z serii Far Cry! Oddziały firmy z Toronto i Montrealu łączą siły

Far Cry 4 Pagan Min

Wieści na temat kolejnej gry spod szyldu Far Cry zaczęły coraz częściej pojawiać się na początki 2023 roku, kiedy to niektóre portale donosiły, jakoby Ubisoft planował nad dwoma projektami, opartymi właśnie o to IP. Najnowsze wieści wskazują, że francuski wydawca faktycznie szykuje się do wydania konkretnych pozycji bazujących na tej niezwykle popularnej marce.

Nowa odsłona Far Cry powstanie jako efekt współpracy dwóch kanadyjskich oddziałów Ubisoftu

Według posta opublikowanego na Twitterze 6 kwietnia 2023 roku zespół Ubisoft Toronto obecny był na spotkaniu, na którym poruszone zostały dalsze losy projektów takich jak Sprinter Cell oraz właśnie Far Cry.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

O ile pierwszy z projektów został po prostu wymieniony, tak kwestię dotyczącą tego drugiego rozwiały dopiero opublikowane ogłoszenia o pracę, w których oddział Ubisoftu znajdujący się w Toronto poszukuje osób na stanowiska takie jak dyrektor techniczny, czy też programista animacji.

Oznacza to więc, że dwa kanadyjskie oddziały Ubisoftu połączą siły, aby wspólnie wydać nadchodzącą grę (lub też gry) właśnie spod szyldu Far Cry.

Przeczytaj też: Monitor do 1000 zł — najlepsze modele

Na chwilę obecną są to jedyne poszlaki, jakie pozwalają sugerować, że kolejna część cyklu Far Cry w ogóle powstaje. Tom Henderson na łamach portalu Insider Gaming stwierdza jedynie, że tytuł ten powinien zadebiutować w okolicach 2025 roku, jednak termin ten może w rzeczywistości być jeszcze bardziej odległy.

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.