Ubisoft rozpoczyna prace nad nową grą z serii Far Cry! Oddziały firmy z Toronto i Montrealu łączą siły

Far Cry 4 Pagan Min

Wieści na temat kolejnej gry spod szyldu Far Cry zaczęły coraz częściej pojawiać się na początki 2023 roku, kiedy to niektóre portale donosiły, jakoby Ubisoft planował nad dwoma projektami, opartymi właśnie o to IP. Najnowsze wieści wskazują, że francuski wydawca faktycznie szykuje się do wydania konkretnych pozycji bazujących na tej niezwykle popularnej marce.

Nowa odsłona Far Cry powstanie jako efekt współpracy dwóch kanadyjskich oddziałów Ubisoftu

The #SplinterCell team gathered for a special classified update… 👀 An exciting preview of ████ and █████!

Want more details? Join our team ➡ https://t.co/Tmgy3zgvri pic.twitter.com/dpgu7yu7qo

— Ubisoft Toronto (@UbisoftToronto) April 6, 2023

The #SplinterCell team gathered for a special classified update… 👀 An exciting preview of ████ and █████!

Want more details? Join our team ➡ https://t.co/Tmgy3zgvri pic.twitter.com/dpgu7yu7qo

— Ubisoft Toronto (@UbisoftToronto) April 6, 2023

Według posta opublikowanego na Twitterze 6 kwietnia 2023 roku zespół Ubisoft Toronto obecny był na spotkaniu, na którym poruszone zostały dalsze losy projektów takich jak Sprinter Cell oraz właśnie Far Cry.

O ile pierwszy z projektów został po prostu wymieniony, tak kwestię dotyczącą tego drugiego rozwiały dopiero opublikowane ogłoszenia o pracę, w których oddział Ubisoftu znajdujący się w Toronto poszukuje osób na stanowiska takie jak dyrektor techniczny, czy też programista animacji.

Oznacza to więc, że dwa kanadyjskie oddziały Ubisoftu połączą siły, aby wspólnie wydać nadchodzącą grę (lub też gry) właśnie spod szyldu Far Cry.

Przeczytaj też: Monitor do 1000 zł — najlepsze modele

Na chwilę obecną są to jedyne poszlaki, jakie pozwalają sugerować, że kolejna część cyklu Far Cry w ogóle powstaje. Tom Henderson na łamach portalu Insider Gaming stwierdza jedynie, że tytuł ten powinien zadebiutować w okolicach 2025 roku, jednak termin ten może w rzeczywistości być jeszcze bardziej odległy.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.