Ubisoft zaprzecza: „Star Wars Outlaws nie jest wzorowane na Uncharted”

Star Wars Outlaws

Już za nieco ponad dwa miesiące na sklepowych półkach ukaże się Star Wars Outlaws, czyli najnowsza odsłona kultowej serii Gwiezdnych Wojen. Od jakiegoś czasu niektórzy gracze porównują nadchodzącą grę Ubisoftu do Uncharted, lecz teraz przedstawiciel firmy odniósł się do tych głosów. Mężczyzna zaprzeczył temu, jakoby hitowy cykl Naughty Dog miał być bezpośrednim wzorem dla twórców pracujących przy Star Wars Outlaws.

Star Wars Outlaws nie jest wzorowane na Uncharted, ale twórcy nie kryją dumy z porównań graczy

Zwiastun fabularny Star Wars Outlaws

W wywiadzie dla portalu VGC, Julian Gerighty – dyrektor kreatywny należącego do Ubisoftu Massive Entertainment – odniósł się do krążących po sieci porównań nadchodzącego Star Wars Outlaws z Uncharted od Naughty Dog. Mężczyzna powiedział, że ekskluzywna dla PlayStation seria nie była bezpośrednią inspiracją dla tworzonej przez nich gry, jednak cieszy go takie porównanie.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Niekoniecznie był to nasz punkt odniesienia. To wspaniała gra, do której można się porównywać, a jeśli już chcesz być do kogoś porównywany, równie dobrze może to być do najlepszych w branży. Naughty Dog i to, co robią, jest absolutnie genialne, biorę to. To nie był punkt wyjścia.

Julian Gerighty na temat porównywania Star Wars Outlaws do Uncharted

Jak widać, dyrektor kreatywny Star Wars Outlaws jest niejako dumny z faktu, że gracze porównują jego nadchodzącą grę do Uncharted. Mężczyzna mocno ceni sobie Naughty Dog i ich wkład w branżę, czemu zresztą trudno się dziwić, bo gry tego studia rzeczywiście są dla wielu synonimem wysokiej jakości.

Star Wars Outlaws zadebiutuje już 30 sierpnia 2024 roku. Produkcja trafi na PC, PlayStation 5 oraz Xbox Series X|S.

Źródło: VGC

O autorze
Kacper Kościański
Redaktor naczelny & CEO

Ojciec-założyciel XGP.pl. Zapalony gracz od najmłodszych lat, przygodę z dziennikarstwem growym zaczynał na własnych blogach, o których dzisiaj nikt już nie pamięta. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
XBOX GAME PASS ULTIMATE ZNÓW NAWET 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.