Najpiękniejsza apokalipsa w grach? Unawake zachwyca przy pomocy Unreal Engine 5

Unawake

W ostatnim czasie twórcy coraz chętniej sięgają po silnik Unreal Engine 5, a efekty tych decyzji są naprawdę imponujące. Do sieci trafił niedawno zwiastun gry Unawake i co tu dużo mówić – apokalipsa jeszcze nigdy nie była tak piękna i zachwycająca. Jakkolwiek to brzmi.

REKLAMA

Unawake i Unreal Engine 5 to świetne połączenie

Trailer Unawake

Unawake to gra tureckiego studia RealityArts (na koncie m.in. The Stranger VR oraz Voidrunner), która zabierze nas w sam środek konfliktu pomiędzy niebem i piekłem. Pierwszoosobowa gra akcji skupi się na walce wręcz oraz rozwoju naszej postaci. Świeżo udostępniony zwiastun pozwala nam rzucić okiem na pieczołowicie zaprojektowane lokacje, utrzymane w stylistyce rodem z Biblii.

Zobacz też: Mody do The Sims 4

Abstrahując od hektolitrów klimatu wylewającego się z ekranu, gra wygląda znakomicie – na pochwałę zasługują przede wszystkim zróżnicowane lokacje, które cieszą oko mimo całej swojej mrocznej otoczki. Nowy Unreal Engine 5 wydaje się być idealnie skrojonym pod takie zadania. Potencjał w Unawake dostrzegło także Epic Games – twórcy gry dwukrotnie otrzymali bowiem dofinansowanie w ramach Epic MegaGrant.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!