Złożono ofertę przejęcia Unity Software, twórców popularnego silnika gier. Zaoferowano ogromną kwotę

Unity

AppLovin, czyli firma zajmująca się na co dzień marketingiem cyfrowym złożyła dziś propozycję zakupu Unity Software. Oferta jest niewiążąca, ale przede wszystkim uzależniona jest od anulowania umowy fuzji, jaką Unity podpisało z ironSource. Cała sytuacja wywołała spore zamieszanie w akcjach giełdowych obu spółek.

REKLAMA

Oferta przejęcia Unity przez AppLovin opiewa na kwotę 17,5 mld dolarów

Mmmhhhh … #AppLovin offers to buy video game software maker #Unity in $17.5 bln deal | https://t.co/YMT35hyXGz

— Dimitri Lambrecht (@dlambrecht77) August 9, 2022

Mmmhhhh … #AppLovin offers to buy video game software maker #Unity in $17.5 bln deal | https://t.co/YMT35hyXGz

— Dimitri Lambrecht (@dlambrecht77) August 9, 2022

Według doniesień Reutersa AppLovin chcąc wykorzystać rosnący popyt na trójwymiarowe gry, zgłosiło się z ofertą zakupu Unity Software, oferując kwotę 58,55 dolarów za każdą akcję. W efekcie tego firma zajmująca się technologiami mobilnymi po zapłaceniu prawie 17,5 mld dolarów stałaby się posiadaczem około 45% akcji połączonej spółki. Dyrektor generalny AppLovin — Adam Foroughi, stwierdził, że połączone firmy wygenerują zysk operacyjny w wysokości ponad 3 mld dolarów do końca 2024 roku. Wszystkie te doniesienia sprawiły, że akcje Unity Software wzrosły o 7%, AppLovin zaś zanotowało 11% spadek względem stanu początkowego.

Przeczytaj też: Najciekawsze mody do Minecraft

Jeśli firmie zajmującej się marketingiem cyfrowym uda się przejąć twórców jednego z najpopularniejszych silników graficznych, zyska ona nie tylko nowe możliwości, ale także uda się jej zdobyć ogromną przewagę nad swoim głównym rywalem rynkowym, czyli ironSource.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzać w PS Store!