Unity przeprowadzi kolejne masowe zwolnienia? Pracę ma stracić kilkaset osób

Unity

Według źródeł zaznajomionych ze sprawą Unity ma przeprowadzić kolejną i największą w ostatnim czasie rundę zwolnień. Tym razem pracę miałoby stracić około 8% wszystkich pracowników. W planach jest także likwidacja części fizycznych siedzib firmy.

Kolejna runda zwolnień w Unity?

Zwiastun Unity 5

O całej sytuacji poinformował The Wall Street Journal. Według informacji dziennika tym razem Unity zwolni 600 osób, pozostawiając w swoich szeregach 7000 zatrudnionych.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

To byłaby już trzecia redukcja zatrudnienia firmy w krótkim odstępie czasowym. Wcześniej bowiem do zwolnień doszło w czerwcu 2022 roku i ostatnim styczniu, kiedy to łącznie wręczono wypowiedzenia ponad 500 pracownikom.

Co więcej, Unity ma też zlikwidować część ze swoich biur. Zgodnie ze źródłami w ciągu kilku lat ich liczba zmniejszy się z 58 do mniej niż 30.

Zobacz też: Ranking słuchawek gamingowych

W 2022 roku Unity odnotowało rekordowe przychody wynoszące 1,39 miliarda dolarów. Ostatnio ich wzrost uległ jednak znacznemu pogorszeniu, a ostatnie przedstawione przez firmę prognozy finansowe wypadają gorzej, niż przewidywali to analitycy The Wall Street Journal.

O autorze
Adrian Witczak
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Fan gier strategicznych, akcji i RPG. Swoje pierwsze kroki z grami stawiał przy PS2 i PC, obecnie preferuje bardziej platformy "Zielonych".

Liczba wpisów: 2359 (w redakcji od 17.11.2022)

TAGI:

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
MEGA ZNIŻKA DLA OBECNYCH SUBSKRYBENTÓW!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.