Przyszłość jest teraz – tak wygląda las stworzony przy pomocy Unreal Engine 5

Unreal Engine 5 MAWI Broadleaf Forest

Do sieci trafił materiał, na którym można zobaczyć kolejne technologiczne popisy przy użyciu silnika Unreal Engine 5. MAWI United GmbH to niemiecka firma tworząca assety. Tym razem przygotowali las nowej generacji. Trzeba przyznać, że wygląda to zjawiskowo.

REKLAMA

Unreal Engine 5 – grafika przyszłości?

MAWI Broadleaf Forest na Unreal Engine 5

MAWI Broadleaf Forest to proceduralnie generowany las przedstawiony w paru wariantach, zależnie od pory roku. Powyżej zaprezentowano jego letnią odmianę, a poniżej jesienną i zimową. Całość została przygotowana z użyciem silnika Unreal Engine 5, dzięki czemu można zobaczyć, jak w przyszłości będą mogły wyglądać gry stworzone przy pomocy tego narzędzia.

MAWI Broadleaf Forest Winter na Unreal Engine 5

Problematyczna okazuje się jednak próba przewidzenia tego, kiedy twórcy gier będą mogli wykorzystywać tego typu wizualne wodotryski w swoich produkcjach. Osiągnięcie efektów takich, jak na materiałach wideo wymaga porządnego sprzętu, a pamiętać trzeba, że deweloperzy muszą mieć w pamięci również specyfikację aktualnej generacji konsol.

MAWI Broadleaf Forest Autumn na Unreal Engine 5

Zobacz też: Mody do The Sims 4

Chętni mogą sprawdzić, jak ich sprzęt poradzi sobie z utrzymaniem wydajności w przypadku takiej grafiki. Technologiczne demo jest dostępne do pobrania za darmo tutaj. Jak zaznaczają twórcy, aby spełnić minimalne wymagania i wyświetlić obraz w rozdzielczości HD przy 30 klatkach na sekundę, należy posiadać kartę GTX1080 lub podobną.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!