[Akt.] Until Dawn może trafić na PS5 i PC! Remake lub remaster gry ma powstawać od przynajmniej roku

Until-Dawn

Until Dawn przed laty święciło sukcesy na PS4. Teraz okazuje się, że gra może powrócić z wydaniem na PC i PS5. Informację w tej sprawie przekazał nam jeden z zaufanych informatorów.

Remake lub remaster Until Dawn na PS5 i PC?

Zwiastun Until Dawn

Zgodnie z informacjami wiarygodnego insidera – billbil-kuna – Sony może szykować premierę Until Dawn na PS5 i PC. Plotka na ten temat została przez niego umieszczona na francuskiej stronie Dealabs.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Niestety nadal nie wiemy, czy Supermassive Games pracuje nad pełnoprawnym remakiem, czy może po prostu remasterem gry. Kwestia ta pozostaje nierozwiązana.

To jest niestety jedna z informacji, której wciąż nie znamy. Jeśli odnosimy się do nowej wersji tytułu, możemy sobie wyobrazić, że będzie to prawdopodobnie wyłącznie graficzne usprawnienie gry, wykorzystujące graficzne postępy na PS5 oraz PC. Możemy więc uznać bez ryzyka bycia w błędzie, że będzie to przynajmniej remaster.

billbil-kun

Ponadto informator doniósł, że prace nad grą mają trwać co najmniej od roku. Być może więc będziemy musieli jeszcze trochę poczekać na oficjalne zapowiedzi.

Przypomnijmy, że Until Dawn zadebiutował w 2015 roku. Produkcja ta jest dostępna wyłącznie na PS4 i na PS5 za sprawą wstecznej kompatybilności.

Aktualizacja – 24.01.2024, 17:06

billbil-kun zaraportował również, że odświeżony Until Dawn może zostać zapowiedziany w ciągu 15 dni. Dlatego też istnieje duża szansa, że Sony rzeczywiście wkrótce ogłosi datę wydarzenia State of Play. Już od dawna bowiem plotkuje się, że nastąpi to jeszcze w styczniu.

Źródło: Dealabs, Wccftech

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.