Pierwsze recenzje V Rising w sieci! Wampirzy survival nie ma wielu wad

V Rising pierwsze recenzje

V Rising, czyli izometryczny survival z elementami RPG już jutro opuści wczesny dostęp. Premierowa aktualizacja oznaczona numerem 1.0 wprowadza ulepszenia graficzne, nową zawartość oraz rozszerza system craftingu. Ekipa Stunlock Studios ma powody do zadowolenia, ponieważ na próżno szukać negatywnej recenzji.

Pierwsze recenzje V Rising. Twórcy dobrze wykorzystali okres early acces

V Rising – zwiastun premierowy

Autorzy recenzji zwracają uwagę, że twórcy V Rising niezwykle zręcznie połączyli ze sobą dwa gatunki: survival oraz RPG.

Gdy znudzi nam się zdobywanie surowców oraz rozwijanie głównej siedziby, możemy spróbować swych sił, atakując pobliskiego bossa.

Pochwały padły również pod adresem rozbudowanego systemu walki. Gracze do dyspozycji dostają całkiem pokaźny arsenał (przydatny zarówno w zawarciu, jak i na dystans), jednak to zaklęcia sprawiają, iż starcia z wrogami nie stają się monotonne, a testowanie różnych strategii sprawia satysfakcję.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Warto dodać, że V Rising nie przytłacza nowicjuszy. Deweloperzy przygotowali rozbudowane samouczki, a także zmienili mechanizm odblokowywania czarów na bardziej przystępny.

Spośród najczęściej krytykowanych elementów wymienić można ograniczone opcje customizacji głównego bohatera oraz szczątkową fabułę, a także konieczność „przetrwania” niezbyt porywających początkowych etapów.

Recenzenci podkreślają, że w najnowszą produkcję Stunlock Studios najlepiej grać ze znajomymi, gdyż powtarzanie tych samych czynności w pojedynkę z czasem staje się nużące.

Przykładowe recenzje V Rising:

  1. Wccftech – 9/10
  2. IGN – 9/10
  3. CGMagazine – 9/10
  4. The Games Machine – 9/10
  5. GameSkinny – 9/10
  6. PC Gamer – 8,9/10
  7. GameGrin – 8,5/10
  8. GamersRD – 8/10
  9. Siliconera – 8/10
  10. Shacknews – 7/10

Średnia ocen w serwisie Metacitic wynosi 85/100, a w przypadku OpenCritic mowa podobnym wyniku – 82/100. Twórcom V Rising udało się stworzyć grę, którą powinni sprawdzić wszyscy miłośnicy tytułów survivalowych.

Źródło: Metacritic

O autorze
Kacper Szymanik
Redaktor działów Newsy & Promocje

Z grami wideo zaznajomiony od dziecka. Pierwsze kroki stawiał w Heroes of Might and Magic III, Twierdzy Krzyżowiec oraz Gothic. W głównej mierze gracz pecetowy, który mógłby co tydzień zmieniać podzespoły w swoim komputerze. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.