Valorant wkrótce pojawi się na konsolach? Nowe oferty pracy w RIOT Games jasno na to wskazują!

valorant

Valorant od RIOT Games jest stale rozwijany, dzieki czemu utrzymuje mocną pozycję na rynku i przyciąga do siebie dziesiątki milionów graczy. Tytuł na razie jest dostępny tylko na PC, jednak nowe oferty pracy od dewelopera jasno wskazują, że ten hero shooter zmierza także na konsole. 

RIOT Games szuka specjalistów do rozwoju Valoranta na konsolach — FPS od twórców LoL-a wkrótce zawita na Xboxy i PlayStation?

Zwiastun z rozgrywką najnowszej postaci w Valorant – Harbora

Na portalu Hitmarker RIOT Games opublikowało szereg ofert pracy dot. Valoranta, z czego wyróżniają się te wakaty na starszego projektanta gry i managera ds. projektu, dotyczące rozwoju strzelanki na konsolach. Kandydaci muszą mieć wpisane w CV co najmniej 5 lat doświadczenia przy projektowaniu gier oraz wprawę w pracy nad tytułami wysokobudżetowymi. 

Innymi słowy, RIOT Games nieoficjalnie potwierdziło, że prace nad Valorantem na konsolach nabierają tempa i studio chce poważnie podejść do sprawy, rekrutując do tego zadania osoby z doświadczeniem. Obecnie wśród twórców LoL-a trudno szukać pracowników znających niuanse PlayStation oraz Xboxów, gdyż studio nie wydało jeszcze żadnej gry na te platformy. 

Zobacz też: Jak sprawdzić czy telewizor ma DVB-T2 HEVC

Dla niewtajemniczonych, Valorant to darmowy FPS-s wydany w 2020 roku, łączący w sobie cechy typowych przedstawicieli gatunku takich jak Counter Strike z elementami hero shooterów pokroju Overwatcha. Konsolowy port tej produkcji został zapowiedziany zaraz po premierze gry, jednak od tego czasu nie dostaliśmy żadnych oficjalnych informacji o postępie prac.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Super okazja!
Z