Valve docenia konkurentów Steam Decka. „Im więcej, tym lepiej”

Steam Deck

Od dwóch lat na rynku sprzętów mamy prawdziwe zatrzęsienie przenośnych komputerów o stosunkowo wysokiej wydajności. Urządzenia takie jak Asus ROG Ally, Lenovo Legion Go czy nadchodzący MSI Claw zyskują całkiem spore grono odbiorców, podążając drogą wytyczoną przez Steam Decka. Producent tego ostatniego sprzętu w ostatnim komunikacie odniósł się do swoich konkurentów w bardzo ciepłych słowach.

Valve cieszy się z rozwoju urządzeń podobnych do Steam Decka

steam deck oled
Steam Deck OLED

We wpisie podsumowującym działalność Valve w 2023 roku znalazła się wzmianka o tym, jak radził sobie Steam Deck w tym okresie. Oczywiście poruszona została kwestia listopadowego wypuszczenia na rynek Steam Deck OLED, który stanowił kolejny krok w kwestii rozwoju tej serii sprzętów.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Wspomniano także o konkurencyjnych sprzętach, które zaczęły pojawiać się po sukcesie odniesionym przez maszynkę od Valve. Firma w swoim przekazie daje do zrozumienia, że jest to bardzo dobry kierunek rozwoju, bo pokazuje, że starania deweloperów o lepszą obsługę takich urządzeń po prostu nie idą na marne.

Im więcej, tym lepiej

Nie jesteśmy jedynymi, którzy wydali świetny sprzęt w zeszłym roku. Wiele innych firm nie odpuściło tej samej okazji, by przedstawić użytkownikom komputery przenośne do gier o sporej wydajności, w tym produkty takie jak Asus ROG Ally, OneXPlayer OneXFly czy Ayaneo Air. Wszystkie te warianty zapewniają użytkownikom obszerny wybór opcji i półek cenowych dla przenośnej rozgrywki na PC i wynagradzają wkład wnoszony przez producentów w lepszą obsługę mniejszych ekranów oraz sterowania z użyciem kontrolera. Mamy nadzieję, że w 2024 zobaczymy jeszcze więcej komputerów przenośnych tego typu.

Valve

Przedsiębiorstwo ma nadzieję, że w 2024 roku dane będzie nam wszystkim ujrzeć więcej takich urządzeń. To tylko pokazuje, że Valve nie obawia się konkurencji, i postrzega ją jako niezwykle pozytywne zjawisko dla rozwoju całego segmentu. A jak Wy postrzegacie rozwój przenośnych komputerów w stylu Steam Dekca? Korzystacie, czy raczej nie możecie się do tego przekonać? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: Steam

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.