Valve idzie na wojnę z hazardem. Od teraz można wyłapać za niego bana na Steamie

Steam hazard

Dekadę temu pojawiły się pierwsze elementy kosmetyczne do Counter-Strike: Global Offensive. Ich wartość szybko zaczęła osiągać zawrotne kwoty, przez co zainteresowała się nimi także szara strefa. Valve walczy z nią od dawna, a świadczy o tym również ostatnia aktualizacja zasad na Steamie.

Aktualizacja zasad Steama. Valve nie chce hazardu na swojej platformie

Steam
Steam

Niedawna aktualizacja zasad wprowadza zakaz hazardu na Steamie lub z wykorzystaniem tej platformy. Nie zostało to jeszcze potwierdzone, ale może w tym wszystkim chodzić o gry w kasynach i nielegalne strony bukmacherskie, które posługują się oprogramowanie sklepu do dokonywania płatności.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Mechanika działania takich kasyn oraz bukmacherów jest dosyć prosta. Gracze mogą zwyczajnie obstawić dane zdarzenie albo wziąć udział w grze hazardowej i skorzystać z płatności za pomocą skórek z CS:GO. Teraz być może skończy się to całkowitą blokadą konta na Steamie, a więc co za tym idzie również utratą dostępu do wszelkiej znajdującej się tam zawartości cyfrowej.

Valve już od dłuższego czasu angażuje się też w walkę z platformami handlującymi elementami kosmetycznymi do najnowszego dostępnego obecnie Counter-Strike’a. Często takie sprawy kończą się pozwami, które firma rzecz jasna przeważnie wygrywa.

Problem ten narodził się w 2013 roku, gdy pojawiły się pierwsze skórki oraz inne elementy kosmetyczne do CS:GO. Idea szybko przeniosła się na czarny rynek za sprawą stron internetowych, które wykorzystują Steama do nakłaniania użytkowników do niemoralnych oraz nieuregulowanych prawnie praktyk.

Ogółem rzecz biorąc, nowe regulacje antyhazardowe są częścią akapitu o angażowaniu się w działalność komercyjną. Pełna treść wytycznej brzmi następująco:

Mówiąc dokładniej, nie będziesz próbować ani wykonywać żadnej z podanych czynności na Steam: (…)

Angażować się w działalność komercyjną

Przykłady zakazanych zachowań tego typu obejmują: zamieszczanie reklam, organizowanie konkursów, hazard, kupowanie i sprzedawanie kont Steam, sprzedaż treści, kart podarunkowych i innych przedmiotów oraz nagabywanie innych użytkowników.

Zasady Steam dotyczące zachowania w sieci

Zobacz też: Ranking słuchawek gamingowych

Najpewniej nowe regulacje wpłyną też na osoby, które wykorzystują Steama do reklamowania i udostępniania linków do platform hazardowych lub też służących do handlu treścią cyfrową. Valve położyłoby więc spory nacisk na to, aby należący do niego sklep był wolny od tego typu zachowań.

O autorze
Adrian Witczak
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Fan gier strategicznych, akcji i RPG. Swoje pierwsze kroki z grami stawiał przy PS2 i PC, obecnie preferuje bardziej platformy "Zielonych".

Liczba wpisów: 2461 (w redakcji od 17.11.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.