Valve zarabia miesięcznie bajońskie sumy na skrzynkach w CS:GO. Jeden z fanów wyliczył przybliżoną kwotę

Counter-Strike: Global Offensive

Jedną z produkcji, która od wielu lat nie schodzi z growego piedestału jest bez wątpienia CS:GO. Wydana w 2013 roku iteracja popularnej serii Counter Strike przyciągnęła do siebie rzeszę wiernych fanów, którzy nie tylko zagrywają się w ten tytuł, ale często nie szczędzą własnych środków na dodatkowe elementy kosmetyczne i popularne skrzynki.

Jeden z graczy postanowił obliczyć ile korporacja prowadzona przez Gabe’a Nevella może zarabiac na procesie otwierania kontenerów w grze i okazuje się, że są to niemałe kwoty.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Otwieranie skrzynek w CS:GO generuje dla Valve przychody powyżej 600 milionów dolarów w skali roku

Materiał Anomaly na temat zysków Valve ze sprzedaży kluczy do skrzynek w CS:GO

YouTuber i handlarz elementami kosmetycznymi do CS:GO kryjący się pod pseudonimem Anomaly postanowił przeanalizować i dowiedzieć się jakie kwoty spływają do Valve za otwierane przez graczy skrzynki. Według jego obliczeń od maja 2022 do stycznia 2023 roku otwarto około 458 milionów skrzynek, co w przeliczeniu na jeden dzień daje mniej więcej 714 tysięcy takich zdarzeń. W samym ubiegłym miesiącu gracze mieli otworzyć przeszło 23,5 milionów pojemników ze skórkami.

Bazując na podobnych obliczeniach jednego użytkowników Reddita, który założył, iż koszt otwarcia jednej skrzynki to 2,5 dolara YouTuberowi wszyło, że Valve miesięcznie zarabia na otwieraniu kontenerów ponad 54 miliony dolarów, a w skali roku mowa o średniej kwocie prawie 652 milionów dolarów.

Dla lepszego zobrazowania skali przychodów można hipotetycznie założyć, że gdyby Valve chciało całą zarobioną kwotę przeznaczyć na zakup PlayStation 5, to mowa byłaby tutaj o 1,1 miliona egzemplarzy konsol, przy założeniu średniej ceny sprzętu, która w styczniu 2023 roku oscylowała w granicach 605 dolarów za sztukę.

Przeczytaj też: Klawiatura mechaniczna do 200 zł — najlepsze modele

Warto podkreślić, że są to bardzo ogólne obliczenia przychody i dotyczą wyłącznie otwierania skrzynek, a więc nie uwzględniają zysków z opłat transakcyjnych na rynku społecznościowym, sprzedaży Prime Account czy plakietek z nazwami broni. Poza tym Valve czerpie zyski także z innej popularnej gry jaką jest DOTA 2 oraz swojego sklepu Steam, a więc ogólny przychód firmy jest zdecydowanie większy.

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
TAKIEJ PROMOCJI NIE BYŁO OD 2 LAT!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.