War Hospital gratką dla fanów strategii? Polacy przedstawiają grę osadzoną w czasach I wojny światowej

War Hospital

W trakcie Nacon Connect 2022 poświęcono kilka minut grze War Hospital, która jest tworzona przez rodzime studio Brave Lamb. Polacy postanowili szerzej przedstawić swoją produkcję strategiczną, która zmierzała wcześniej wyłącznie na komputery osobiste.

War Hospital na świeżym trailerze! Gra zadebiutuje również na konsolach

War Hospital – trailer

War Hospital zabierze nas do realiów I wojny światowej i pozwoli przejąć kontrolę nad emerytowanym lekarzem na usługach jednego z majorów. Protagonista w trakcie swojej służby zajmuje się ratowaniem życia żołnierzom (zabiera ich z pola bitwy, a potem np. przegląda ich kartę zdrowia, zanim podejmie się jakiegoś leczenia), więc rzeczona produkcja dość mocno różni się od typowo strategicznych gier.

Na Nacon Connect 2022 mogliśmy spojrzeć na to, jak War Hospital prezentuje się w praktyce. Pokazano kilka plansz, a także to, w jaki sposób można zajmować się rannymi ludźmi.

Sprawdź także: Najlepsze kierownice do PS5

Tak, jak zostało to już wyżej wspomniane, War Hospital zmierzało wyłącznie na platformę PC. Jego premiera była zapowiedziana na 2022 rok, ale deweloperzy zmienili plany. Tytuł zadebiutuje finalnie nie tylko na komputerach osobistych, ale także na PS5 i Xbox Series X|S, ale dopiero w 2023 roku.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Spora okazja!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.