Słaba sprzedaż Warhammer Age of Sigmar. Twórcy mają plan na zwiększenie zainteresowania graczy

Warhammer Age of Sigmar Realms of Ruin

Warhammer Age of Sigmar: Realms of Ruin to tytuł z gatunku RTS, który przenosi graczy do nieprzyjaznej krainy Ghur. Fabuła koncentruje się na czterech rywalizujących ze sobą frakcjach, a głównym zadaniem jest dołączenie do jednej z nich i przejęcie kontroli nad całym obszarem. Mimo osadzenia w popularnym uniwersum, twórcy nie mogą pochwalić się zadowalającą sprzedażą.

Twórcy Warhammer Age of Sigmar: Realms of Ruin chcą poprawić sprzedaż gry. W drodze DLC i dodatkowa zawartość

Warhammer Age of Sigmar: Realms of Ruin – zwiastun premierowy

Studio Frontier Developments podjęło się całkiem ambitnego zadania. Deweloperzy musieli przenieść figurkową grę bitewną o tej samej nazwie do świata gier wideo. Niestety, zainteresowanie okazało się niższe od zakładanego.

W opublikowanym dziś komunikacie twórcy przyznali, iż przeważnie pozytywne recenzje nie wpłynęły znacząco na sprzedaż.

17 listopada 2023 r. Frontier wydało strategiczną grę Warhammer Age of Sigmar: Realms of Ruin na PC, Xbox Series X|S i PlayStation 5. Jesteśmy zadowoleni, że w dniu premiery krytycy oraz gracze wystawiali głównie pozytywne recenzje, jednak sprzedaż okazała się niższa od zakładanej. W związku ze zbliżającym się okresem świątecznym Frontier zamierza kontynuować rozwijanie gry poprzez udostępnianie nowej zawartości, wliczając w to DLC, co z czasem powinno poprawić sprzedaż.

Frontier Developments

Przeczytaj także: Najlepsze gry podobne do Cyberpunk 2077

Eliminacja błędów oraz wydanie dodatków może być przepisem na sukces, gdyż wśród najczęściej krytykowanych elementów znajdziemy sztuczną inteligencję jednostek, skromne możliwości rozbudowy własnej bazy oraz problemy ze sterowaniem. Część osób narzeka również na brak balansu, co irytuje szczególnie w trakcie kampanii dla jednego gracza.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.