Polska gra WARSAW za darmo dla wszystkich! Wydawca nawiązał współpracę z Instytutem Pamięci Narodowej

WARSAW RISING Miasto bohaterów

Rzadko zdarza się, by gry komputerowe były postrzegane jako coś więcej niż tylko rozrywka dla mas. Zdarzają się jednak sytuacje wyjątkowe, w których to ich wartość edukacyjna jest dostrzegana — dobrym przykładem jest This War of Mine, które to otrzymało oficjalnie poparcie Ministerstwa Edukacji Narodowej. Podobna sytuacja miała miejsce również dzisiaj — tym razem doceniono grę WARSAW.

WARSAW za darmo. Umowa licencyjna wydawcy i IPN

Wydane 2 października 2019 WARSAW produkcji polskiego studia Pixelated Milk to strategiczne, turowe RPG osadzone w okupowanej Warszawie. Akcja gry toczy się w roku 1944 i przedstawia walkę mieszkańców miasta z okupantem podczas Powstania Warszawskiego. Produkcja okraszona jest komiksowym stylem przypominającym Darkest Dungeon.

Podczas trwających targów Gamescom ogłoszono rozbudowane wydanie WARSAW. Gra zmieniła również swoją nazwę — pełna nazwa produkcji to teraz „WARSAW RISING — miasto bohaterów”. Dodatkowo, dzięki współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej, gra została dziś udostępniona na platformie Steam całkowicie za darmo!

Zobacz też: Gry podobne do Heroes 3

Kup Call Of Duty: Modern Warfare II

Co ciekawe, 20 sierpnia WARSAW zostało usunięte z katalogu polskiej platformy GOG z powodu wygaśnięcia praw licencyjnych. Obecnie w ulepszoną, darmową wersję produkcji można zagrać wyłącznie na Steamie. Gra dostępna jest pod tym linkiem.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.