Western Digital stworzyło licencjonowany dysk SSD do PlayStation 5

WD_BLACK SN850 NVMe SSD for PS5

PlayStation 5 doczekało się oficjalnego, licencjonowanego dysku SSD. Opracowała go firma Western Digital, dobrze znana w branży podzespołów. Akcesorium jest dostępne w dwóch rozmiarach i różnych cenach.

WD_BLACK SN850 NVMe SSD for PS5 oficjalnie

WD_BLACK SN850 NVMe SSD for PS5
WD_BLACK SN850 NVMe SSD for PS5

Firmy Western Digital Corp. oraz Sony Interactive Entertainment LLC nawiązały współpracę i wspólnie stworzyły pierwszy, oficjalnie licencjonowany dysk M.2 SSD do PlayStation 5. Mowa o modelu WD_BLACK SN850 NVMe SSD for PS5, który będzie dostępny w dwóch wersjach: 1 TB oraz 2 TB. Sprzęt został przetestowany i zatwierdzony do współpracy z najnowszą konsolą Sony, aby zaoferować jak najlepsze wrażenia z gry, czyli m.in. błyskawiczne czasy ładowania.

Przeczytaj też: Najlepsze kierownice do PS5

Dysk został dodatkowo wyposażony w radiator. Jego transfery odczytu danych sięgają nawet 7000 MB/s, a zapisu — 5300 MB/s. WD_BLACK SN850 NVMe SSD for PS5 trafi do polskich sklepów w połowie sierpnia. Wersję 1 TB wyceniono na 899 zł, natomiast za 2 TB pojemności przyjdzie nam zapłacić 1599 zł. Sprzęt został objęty 5-letnią gwarancją producenta.

Co ciekawe, ten sam model bez dopisku „for PS5” umieściliśmy jakiś czas temu w naszym zestawieniu najlepszych dysków do PS5. Wygląda więc na to, że tak naprawdę mamy do czynienia jedynie z drobnymi zmianami wizualnymi i certyfikacją, a nie zupełną nowością.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja ograniczona czasowo!
Z